TERAZ0°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Palmy poświęcone, Wielkanoc coraz bliżej

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk niedz., 25 marca 2018 11:53
Jak co roku piotrkowianie spotkali się przed pomnikiem Jana Pawła II, by poświęcić palmy wielkanocne. A to oznacza, że do świąt pozostał już tylko tydzień.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Uroczystość Niedzieli Palmowej rozpoczęła się o godz. 11.00 od poświęcenia palm, wierni usłyszeli fragment ewangelii, potem procesja przeszła przez park, dalej ul. Narutowicza, pl. Kościuszki i ulicą Słowackiego do kościoła Bernardynów, gdzie o godz. 11.30 odprawiona została msza święta.

 

Przypomnijmy, że Niedziela Palmowa nazywana jest również Niedzielą Męki Pańskiej, a dzień ten rozpoczyna najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym, czyli Wielki Tydzień.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 23

    ~adamo (gość)

    27.03.2018 10:06

    Ostatnio palma wkręciła mi się w szprychy przedniego koła i padłem jak długi.


    ~według mnie (gość)

    26.03.2018 20:47

    Wyjątkową ewangelią jest Ewangelia Niedzieli Palmowej zawierająca opis Męki Pańskiej, dlatego zasługuje na takie wyjątkowe wyróżnienie w pisowni, jeśli nawet czytany jest tylko jej fragment.



    ~elbug (gość)

    26.03.2018 13:05

    Jest wiosna, zbliża się Wielkanoc, dobrze byłoby, gdyby Straż Miejska w Piotrkowie zainteresowała się trawnikami przy ul. Jedności Narodowej, Kotarbińskiego, które zamieniają się w miejsca psich odchodów mega rozmiarów !!!!!


    ~fdds (gość)

    25.03.2018 21:00

    Dzieci z rodzicami, dziadkowie to wszystko normalność !


    ~Pierre Dolevas (gość)

    25.03.2018 20:53

    Ja tam na tych szopkach się nie znam, ale to co widać choćby na dwóch pierwszych zdjęciach wygląda co najmniej dziwnie. Idzie sobie uśmiechnięty "Jezus", a przed nim niosą krzyż z Jezusem ukrzyżowanym. Samo święto Niedzieli Palmowej odnosi się do czasu, kiedy on był jeszcze żywy, a ukrzyżowanie było dopiero przed nim. Nikt z tego tłumu mocno wierzących nie zauważył, że coś tutaj nie gra?



    reklama

    Dla Ciebie

    0°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio