Radni Rady Miejskiej z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu sprawdzili, jak gminne placówki oświatowe przygotowały się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 25 sierpnia odwiedzili szkoły w Wolborzu, Goleszach Dużych i Komornikach.
Największe zmiany zaszły w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu, gdzie kończy się modernizacja i przebudowa budynku. Prace wykończeniowe mają potrwać do końca września. Miesięczne opóźnienie, jak informuje gmina, wynika z trudnych warunków pogodowych minionej zimy.
Wrzesień będzie dla uczniów miesiącem przejściowym. Klasy I–III będą korzystać z budynku tzw. starej szkoły, natomiast uczniowie klas IV–VIII będą mieli zajęcia w salach znajdujących się w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu. Od 1 października wszyscy uczniowie mają rozpocząć naukę w zmodernizowanym i wyposażonym budynku szkoły.
Od 1 września w Wolborzu zacznie również działać Klub Malucha „Bajkowy Zakątek”, przeznaczony dla dzieci do lat trzech. Placówka powstała w budynku Przedszkola Samorządowego przy ulicy Mickiewicza.
Na potrzeby klubu przygotowano m.in. nowoczesną salę, część szatni oraz dostosowany do potrzeb najmłodszych węzeł sanitarny. W części piwnicznej powstały dodatkowa łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Zmodernizowano również zaplecze kuchenne i magazyn żywności, a w tych pomieszczeniach zamontowano klimatyzację.
Radni sprawdzili także stan przygotowań w szkołach w Goleszach Dużych i Komornikach. W Goleszach w czasie wakacji dostosowano sale lekcyjne do liczby uczniów oraz wykonano prace porządkowe w budynku, na terenie przyszkolnym i boisku.
W Komornikach uporządkowano teren wokół szkoły i wykonano prace porządkowe wewnątrz placówki. Zmodernizowano także lokalną sieć komputerową LAN. Inwestycję przeprowadzono w ramach umowy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową, a przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Komentarze 0