TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Ofiary katastrofy związane z naszym regionem

JaKac1
JaKac1 wt., 13 kwietnia 2010 11:44
W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęły także osoby związane z naszym regionem.

Posłanka Jolanta Szymanek - Deresz pochodzi z Sokolej Góry koło Przedborza. - Zawsze podała ręka. Zawsze była uśmiechnięta i miała dobre serce. Ale co teraz można zrobić? - mówi jedna z mieszkanek. - Była bardzo uczciwa i kompetentna - dodaje sołtys.

 

Zginęli również dwaj generałowie, którzy dowodzili 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie: Tadeusz Buk i Włodzimierz Potasiński. Generała Buka wspomina kapitan Sławomir Miszczuk.

 

- Miał w sobie coś takiego, co pozwalało mu wszystkich zjednywać. Był zawsze otoczony żołnierzami. Bardzo interesował się tym, co się dzieje w brygadzie. Byłem jedną z tych osób, która z nim współpracowała. Dlatego tym bardziej boli to, co się stało.

 

Pogrzeb generała Tadeusza Buka odbędzie się najprawdopodobniej w Spale. Obu dowódców można wspomnieć wpisując się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w tomaszowskim Urzędzie Miasta.

 

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio