- W Polsce odbywa się bezprawny proceder likwidacji szkól i placówek oświatowych poprzez ich celowe wygaszanie bez upoważnienia ustawowego. Jako rodzic, nauczyciel i członek ZNP nie godzę się na to - podkreśla Artur Ostrowski, poseł SLD na Sejm RP trzech kadencji.
„Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadzi od 1 września 2017 roku?" - takie pytanie ma paść w referendum. Ogólnopolski Komitet Referendalny zamierza do końca marca zebrać ustawowe 500 tys. podpisów. Na terenie całego kraju zebrano ich już ponad 150 tys. Do akcji włączyła się opozycja sejmowa, pozaparlamentarna oraz komitety organizacyjne zawiązane przez samych rodziców.
5 marca (niedziela) o godz. 12.00 przy Al. Sikorskiego 13/17 (CH ECHO) w Piotrkowie odbędzie się zbiórka podpisów pod referendum oraz konferencja prasowa FMS i SLD "Reforma uderza w dzieci".
Na zdjęciu zbieranie podpisów poparcia pod kandydaturą Magdaleny Ogórek na urząd prezydenta RP - Piotrków, targowisko, marzec 2015.
Komentarze 53
05.03.2017 10:56
Tylko czemu to działanie służy????
Zwykłe, populistyczne bicie piany i kampania.
03.03.2017 18:42
Panie Ostrowski! Jest pan jest autorem pytania referendalnego w sprawie gimnazjów. Ono powinno brzmieć ; czy jest pani-pan za reformą edukacji....? a nie, czy jest........przeciw reformie edukacji. W tym pana pytaniu jest odpowiedź, ale tak to bywa z niedouczonym nauczycielem. Trzy kadencje w Sejmie to o 3 za dużo.
03.03.2017 07:23
Ja reformie poddalbym nauczycieli bo wiekszosc z nich nie ma podejscia i umiejetnosci procy z dziecmi.
Doswiadczam tego od 3 lat z moim dzieckiem ktore zostalo zrazone do szkoly przez nikogo innego jak Pania Nauczyciel w dodatku wychowawczynie klas 1-3. Istna KROLOWA LODU niedajaca sie polubic a co wiecej nie umiejaca NAUCZAC. Zero podejscia do dzieci. W tym zawodzie podstawa to umiejetnosc nawiazywania i budowania relacji z uczniami.
03.03.2017 06:34
Oczywiście że powinno być referendum. Tyle że poza pytaniem o reformę edukacji powinno być jeszcze kilka innych związanych z tym tematem:
1) Czy jest Pan/Pani za likwidacją Karty Nauczyciela?
2) Czy jest Pan/Pani za likwidacją "trzynastek" dla nauczycieli?
3) Czy jest Pan/Pani za zmniejszeniem liczby dni wolnych od pracy dla nauczycieli do 20/26? (tak jak to mają inni pracownicy - dzisiaj wg wyliczeń Gazety Prawnej nauczyciel ma około 80 dni wolnych od pracy)
4) Czy jest Pan/Pani za likwidacją przywilejów emerytalnych dla nauczycieli?
5) Czy jest Pan/Pani za likwidacją rocznych pełnopłatnych urlopów na poratowanie zdrowia dla nauczycieli?
6) Czy jest Pan/Pani za ustanowieniem stałego, 8-godzinnego wymiaru dnia pracy nauczyciela (08:00 - 16:00 bądź 07:00 - 15:00)?
I wtedy nawet gimnazja mogą zostać. Patologią naszego systemu edukacji jest to, że nauczycielom się nie chce. Patologią jest to, że system edukacji nic od nich nie wymaga, a płaci i to bardzo dobrze (średnia pensja na poziomie 4500 brutto - wyliczenia Rzeczpospolitej). Patologią jest to, że np. w Piotrkowie dyrektor najlepszego liceum, najlepszej szkoły ponadgminazjalnej w mieście ("Chrobry" dla niekumatych) zarabia mniej niż dyrektor szkoły, która w rankingu piotrkowskich szkół będzie się plasowała gdzieś w połowie stawki, jakieś 10 długości za Chrobrym. Nie wynagradza się tych, którzy dają jakość.
02.03.2017 23:13
Wypad z naszego miasta! Precz z komuchami i lewakami! Zgadzam się z siarą czemu nie ma nic o obchodach dnia Żołnierzy Wyklętych ha?