Na przedświąteczne spotkanie przybyło wielu mieszkańców gminy. - Celem naszego spotkania jest przede wszystkim kultywowanie pięknych tradycji, które są udziałem polskiej wsi. To nie tylko świąteczny kiermasz. Idea naszego spotkania jest zdecydowanie szersza. Ciesze się, że z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie. Mieszkańcy potrzebują takiej integracji i kontaktu z drugim człowiekiem. Jest to wspaniały wstęp do świąt wielkanocnych, które są przed nami - mówił Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin. - To jest piękna tradycja i wielkie święto o naturze religijnej. Wszyscy bardzo przeżywamy przygotowania do świąt wielkanocnych, a dziś w Czarnocinie mogliśmy je poczuć. Przygotowano babki, pisanki. Zaangażowanie zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców gminy widać na każdym kroku. Zespoły ludowe, orkiestra dęta, koła gospodyń wiejskich, wszystko to tworzy piękną wspólnotę gminy Czarnocin - dodaje Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.
Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku województwa łódzkiego, zaznaczył, że kultywowanie polskiej tradycji jest bardzo ważne. - Takie imprezy podtrzymują nasze tradycje i obrzędy. Miłe jest to, że przekazujemy to młodszym pokoleniom. Przygotowany program artystyczny był bardzo bogaty i wprowadził nas w ten świąteczno-wiosenny nastrój. Ja również doskonale pamiętam, że u mnie podczas świąt wielkanocnych zawsze była zupa chrzanowa, utkwiły w pamięci babki wielkanocne, mazurki. Czekamy zawsze z radością na ten dzień świąt wielkanocnych, żeby poczuć smak wiosny i przygotowywanych świątecznych przysmaków - opowiadał Marek Mazur.
Komentarze 17
19.03.2018 12:14
A czy wiecie że wielkanoc jak i Boże narodzenie wywodzi się z pogaństwa? Zajączki, kurczaczki, pierwsza wiosenna pełnia itp?
19.03.2018 08:58
Nawet tutaj pełno hejtu
Wójt robi spotkanie wigilijne i wielkanocne co roku i nie ma to nic wspólnego z wyborami
Proponuję żeby każdy się podpisał pod komentarzem i zaraz ilość komentujących oraz poziom komentarzy się zmieni
Pozdrawiam
19.03.2018 07:57
czas na zmiany w starostwie
19.03.2018 07:25
Marek Mazur....cyt."kultywowanie polskiej tradycji jest bardzo ważne..." jaka tradycja polska? Jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych XX w polska wieś żyła ubogo. Wiem bo ze wsi pochodzę. Ta huczna "tradycja" nie dotyczyła wsi ,tak to żyli tzw. "panowie".Biedota przeważała. A na stole oprócz "wyszukanych" potraw wiejskich ,chińska komercja na wynos. Chiczycy robią tego miliony sztuk.
18.03.2018 21:48
Brawo za organizację takich uroczystości wspaniałych.Piękne zespoły i wystepy. Dzięki obecnej władzy gmina tętni życiem.Brawo Wójcie !