TERAZ 13°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama ES BANK

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

Urząd Gminy Łęki Szlacheckie
Urząd Gminy Łęki Szlacheckie pon., 13 kwietnia 2026 13:54

W dniu 10 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Trzepnicy odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych skierowany do uczniów klas VI–VIII. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z czterech szkół, prezentując bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy.

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze i bez żadnych zakłóceń. Uczestnicy zmierzyli się zarówno z testem wiedzy, jak i zadaniami otwartymi, które wymagały nie tylko znajomości języka, ale również wiedzy o kulturze i geografii poszczególnych krajów. Wydarzenie odbyło się pod patronatem wójta Gminy Łęki Szlacheckie – Grażyny Lasek.

Wyniki konkursu:

Wiedza o Krajach Anglojęzycznych : I miejsce – Antonina Babert (SP w Trzepnicy) II miejsce – Lena Kołodziejczak (SP w Krzemieniewicach) III miejsce – Gabriela Taranda (SP w Łękach Szlacheckich) Wiedza o Krajach Niemieckojęzycznych: I miejsce – Jakub Wosik (SP w Krzemieniewicach) II miejsce – Natasza Jędruszek (SP w Trzepnicy) III miejsce – Natalia Cieślik (SP w Łękach Szlacheckich) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu! Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz komisji konkursowej za sprawne przeprowadzenie wydarzenia.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    13°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio