TERAZ 5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Konferencja zakończyła pierwszy dzień obchodów

P.Kwiatkowski
Paweł Kwiatkowski pt., 5 października 2018 18:52
Konferencja naukowa w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim zwieńczyła pierwszy dzień obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu RP. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. członkowie Rady Naukowej Kancelarii Sejmu.

- Nasi przodkowie zdołali założyć silne państwo, które przez długi okres sprawnie funkcjonowało. Także dzisiaj pragniemy, aby Polska stała się krajem ważnym i znaczącym w Europie. Ta pozycja zależy od wielu czynników, ale to na nas spoczywa główna odpowiedzialność za pomyślność naszego kraju - mówi dr hab. Patrycja Jakóbczyk-Adamczyk z Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem.


Przed rozpoczęciem konferencji naukowej prezydent Krzysztof Chojniak otrzymał tytuł „Samorządowca 20-lecia”, który nadał Zarząd Związku Powiatów Polskich. Wyróżnienie wręczył Rudolf Borusiewicz, dyrektor Biura Zarządu ZPP.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 8

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio