TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Koncert chóru Supra Vocalis Ensemble

A.Wolski
Artur Wolski czw., 17 listopada 2016 07:26
W sobotę 19 listopada w kościele o. Bernardynów w Piotrkowie odbędzie się koncert chóru Supra Vocalis Ensemble. Początek o godzinie 19.00.
Zdjęcie

Supra Vocalis Ensemble z Gdańska bierze udział w XIX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis organizowanym w dniach 19 – 20 XI 2016r.  w Łódzkim Domu Kultury.

 

Założycielem oraz dyrygentem Supra Vocalis Ensemble jest dr Michał Kozorys- prodziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Gdańskiej Akademii Muzycznej.

 

Chór SUPRA VOCALIS ENSEMBLE powstał w listopadzie 2013r. Skupia głównie studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, którzy poprzez śpiew chcą rozwijać swoje muzyczne pasje i zainteresowania.
Zespół jest zdobywcą kilku nagród na konkursach chóralnych:

- złotego dyplomu na X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2014

- złotego dyplomu na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi w październiku 2014

- srebrnego dyplomu na VII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy w marcu 2015r.

- Grand Prix na XI Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie w czerwcu 2015r.

- Grand Prix na X Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Szemud 2016

 

Organizatorami koncertu w Piotrkowie są:  Łódzki Dom Kultury i Kościół o. Bernardynów 

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio