TERAZ 13°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama Wolmed 2025

Hades, nowy czworonożny policjant w piotrkowskiej komendzie

Policja KMP Piotrków
Policja KMP Piotrków niedz., 22 marca 2026 07:46

W piotrkowskiej komendzie służbę rozpoczął kolejny czworonożny funkcjonariusz. Wyjątkowy policjant Hades to 24-miesięczny owczarek belgijski. Razem ze swoim przewodnikiem na początku października ukończył kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Zakup czworonoga został sfinansowany przez Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Hades nowy czworonożny policjant w piotrkowskiej komendzie
Autor: KMP w Piotrkowie

Najważniejsze informacje

  • W piotrkowskiej komendzie rozpoczął służbę nowy czworonożny policjant - 24-miesięczny owczarek belgijski o imieniu Hades.
  • Hades został wyszkolony do działań patrolowo-tropiących bez kagańca.
  • Zakup czworonoga został sfinansowany przez Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Hades wraz ze swoim opiekunem, 6 października 2025 roku, ukończyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Czworonożny policjant został wyszkolony do działań patrolowo-tropiących bez kagańca. Po odbyciu 4,5-miesięcznego szkolenia trafił do domu swojego opiekuna i wraz z nim pełni służbę od 7 października. 

- 18 marca 2026 roku na terenie komendy odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim podinspektora Jakuba Kowalczyka z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Juliuszem Wiernickim, który sfinansował zakup czworonożnego specjalisty. W spotkaniu udział wziął również Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim młodszy inspektor Grzegorz Kotarski oraz Sekretarz Miasta Włodzimierz Lasek. Nie zabrakło również czworonożnego funkcjonariusza wraz z jego przewodnikiem sierżantem Maciejem Stępniem – wyjaśnia mł. asp. Edyta Daroch z KMP w Piotrkowie.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 4

    reklama

    Dla Ciebie

    13°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio