TERAZ 5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Czy w Piotrkowie są flagi na Dzień Flagi?

A.WolskiS.Fiszer
Artur Wolski, Sara Fiszer śr., 2 maja 2018 11:03
Od 2004 roku 2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia na budynkach pojawiają się flagi w naszych narodowych barwach. Czy piotrkowianie świętują ten dzień?

Pan Jacek, słuchacz Magazynu "Magiel" Radia Strefa FM zwrócił uwagę, że w naszym regionie raczej flag nie ma zbyt dużo. - Jestem instruktorem nauki jazdy i jeżdżę po Piotrkowie. I to jest smutne, że tylko na nielicznych domach pojawiły się flagi. Przejeżdżając przez wioski zauważyłem, że tam też ich nie ma. Nie wiem, czy my się wstydzimy tego, że jesteśmy Polakami. Kiedyś gdy był obowiązek wieszania flag na 1 Maja to ludzie to robili, bo się bali, że dostaną mandaty. A dzisiaj? Czy wstydzimy się polskich barw?


Sprawdziliśmy. Główne ulice Piotrkowa udekorowano zestawami flag: unijnej, narodowej i miejskiej. Czasem też pojawi się nowe logo miasta. Na budynkach prywatnych narodowych barw jak na lekarstwo.

 

O Dniu Flagi RP może przeczytać TUTAJ

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 23

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio