Wśród ogłoszonych w piątek nominacji do Fryderyków 2020 w największej liczbie kategorii wskazano na wokalistkę Hanię Rani i jej solowy debiut - płytę „Esja”. Po piętach depcze jej Błażej Król – laureat tegorocznych Paszportów „Polityki” i nagrodzona w 2018 r. Fryderykiem za fonograficzny debiut roku Daria Zawiałow.
Łącznie do Fryderyków zostało nominowanych po pięcioro artystów lub zespołów w każdej z 22 kategorii, a wręczenie statuetek odbędzie się podczas trzydniowego Fryderyk Festiwal w marcu.
Fryderyk Festiwal to trzydniowe wydarzenie muzyczne, podczas którego nagradzani są artyści najbardziej zasłużeni dla sceny muzycznej. Tegoroczną edycję wydarzenia zainauguruje 8 marca Gala Muzyki Poważnej w katowickiej Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, podczas której wręczone zostaną statuetki z kategorii muzyki poważnej. Wręczenie Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później, na tej samej scenie, w ramach Fryderyk Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki (źródło: PAP).
Komentarze 13
03.02.2020 10:38
Ty sobie to nagraj, jak jęczysz, a potem puść, zanim znowu za kieliszek złapiesz!
02.02.2020 23:03
Wojtek Śpiewał na festiwalu w Sopocie.Swietny jest byłem widziałem słyszałem.Nie miałem pojęcia że ten chłopak jest z moich stron.
02.02.2020 21:19
No teraz jest Zenek.Jak to słyszę to mi słabo tak w ogóle to disko z pola mnie mierzi.
02.02.2020 16:10
Fani rocka progresywnego też o nim nie słyszeli.
02.02.2020 09:23
To nie jest koleś z Piotrkowa a nawet nie z powiatu piotrkowskiego. Pochodzi z Wójcinka w powiecie opoczyńskim. Ale fajnie się wybił na trudnym rynku muzycznym i chwała mu za to.