Wysoka porażka Piotrkowianina w Szczecinie

Strefa FM Środa, 02 maja 20123
Piłkarze ręczni Piotrkowianina przegrali pierwsze spotkanie z Gaz-Systemem Pogonią Szczecin 29:37 (15:17). Stawką dwumeczu pomiędzy drużynami, które już wywalczyły awans do Superligi, jest już tylko prestiż.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął bowiem decyzję, która nie mogła się spodobać działaczom zarówno Pogoni jak i Piotrkowianina. Po co bowiem rozgrywać takie spotkania i narażać kluby na dodatkowe koszty? Odpowiedź na pytanie zna chyba tylko ZPRP.
Pierwsza połowa wyrównana była do 20 minuty. Wtedy notowaliśmy ostatni remis - 10:10. Gospodarze wypracowali sobie później 2-3 bramkową przewagę, której nie oddali już do ostatniego gwizdka. Do przerwy szczecinianie wygrywali 17:15, a cały mecz zakończył się wygraną Gaz-Systemu 37:29.
Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę (6 maja o 17:00) w hali Relax. Będzie to dla zawodników Piotrkowianina ostatni mecz w sezonie. No chyba, że działacze związkowi coś jeszcze wymyślą...

Gaz-System Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 37:29 (17:15)

Piotrkowianin: Pawlak, Wnuk, Procho - Suski 1, Mróz 5, Daćko 2, Biskup 2, Klimczak, Wasilewski 1, Matyjasik 5, Woynowski 2, Krzaczyński 3, Iskra 3, Cieniek 2, Pilitowski 2, Pakulski 1.

Trener: Krzysztof Przybylski