Wiktoria z brązem Mistrzostw Europy!

Czwartek, 20 czerwca 20243
Wiktoria Guść zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w pływaniu, które w tym roku odbywają się w Belgradzie. Biało-Czerwona pływacka sztafeta 4x100 metrów z piotrkowianką w składzie zaprezentowała się bardzo dobrze podczas czempionatu, co przełożyło się na pierwszy medal dla Polski w tych zawodach.
Wiktoria Guść (w środku) mocno przyczyniła się do zdobycia przez Polki brązowego medalu / fot. Radosław Jóźwiak/PZP Wiktoria Guść (w środku) mocno przyczyniła się do zdobycia przez Polki brązowego medalu / fot. Radosław Jóźwiak/PZP

Polki z Wiktorią w składzie i z czasem 3:41.01 uległy jedynie Węgierkom ( 3:36.77) i Dunkom (3:38.48).  

 

Na pierwszej zmianie w naszym zespole płynęła Kornelia Fiedkiewicz, która zakończyła swoją turę na trzecim miejscu. Zaraz po niej do basenu wskoczyła Zuzanna Famulok, która choć spadła o "oczko" niżej, to wciąż utrzymała dla Biało-Czerwonych kontakt z czołówką. Jako trzecia zaprezentowała się piotrkowianka Wiktoria Guść, która dała dobrą zmianę, przywracając Polki na trzecie miejsce. Tę pozycję utrzymała zamykająca stawkę Aleksandra Polańska. Tym samym nasza sztafeta stanęła na najniższym stopniu podium i wywalczyła pierwszy w tych mistrzostwach medal dla Polski. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)20.06.2024 15:23

Brawo Wiktoria!

10


... ~... (Gość)20.06.2024 10:46

Warto podkreślić, że Wiktoria to wychowanka trenera Roberta Bednarka Delfin Piotrków Tryb, obecnie podopieczna szkoleniowca Mirosława Drozda MKP Szczecin.

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.06.2024 10:30

Zdjęcia?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat