Advertisement

Walczyli dla Henryka Grabowieckiego oraz Grzegorza Ludwiga

AKS Piotrków Niedziela, 10 października 20210
W sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbył się historyczny, pierwszy zapaśniczy Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli osiem medali.

Ładuję galerię...

W zawodach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy do lat 23 z najważniejszych ośrodków zapaśniczych w Polsce, a także z zagranicy: Ukrainy i Litwy. Atletyczny Klubu Sportowy zakończył zmagania z ośmioma krążkami na koncie. Srebrny wywalczyła Nikola Dytrych (kat. 53 kg), a brązowe Wiktoria Jaroniek (kat. 50 kg), Aleksandra Skudlara (kat. 62 kg), Marcin Sztanderski (kat. 67 kg), Kacper Gajda (kat. 72 kg), Bartosz Skóra (kat. 72 kg), Jakub Łysoń (kat. 77 kg) i Jan Fussy (kat. 82 kg).

 

- W taki wyjątkowy dla całych piotrkowskich zapasów dzień, wyniki, choć bardzo dobre, nieco schodzą na dalszy plan. Chciałbym podziękować za mobilizację i poświęcenie przy organizacji turnieju wszystkim naszym sponsorom i partnerom. Osób i firm wspierających nasz klub jest coraz więcej. Dzięki temu stale się rozwijamy, a te zawody to kolejny ważny powód, by z optymizmem patrzyć w przyszłość. Mam nadzieję, że Memoriał na stałe wpisze się do zapaśniczego kalendarza w Polsce – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

 

Zawody poświęcone były pamięci trenerów Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, współtwórców największych sukcesów piotrkowskich zapasów. Zmagania na macie obserwowali ich bliscy: Beata Grabowiecka, Mateusz Grabowiecki, Anna Ludwig i Kacper Ludwig. Zawody w hali oglądali także m.in. Tadeusz Michalik, brązowy medalista tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio i dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński.

 

- Takie turnieje są bardzo potrzebne, bo dzięki nim młodzi zapaśnicy mogą zdobywać cenne doświadczenie, które ma olbrzymie znaczenie w kształtowaniu ich sportowej kariery. Bardzo miło mi odwiedzić Piotrków, zostałem tu ciepło przyjęty. Z trenerem Grabowieckim miałem okazję pracować jako nastolatek, świetnie go wspominam – podkreśla Tadeusz Michalik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 

W przeszłości Atletyczny Klub Sportowy także organizował najważniejsze krajowej zawody zapaśnicze, z mistrzostwami Polski seniorów włącznie. Bardzo wysoko oceniane były także odbywające się w naszym mieście mecze Krajowej Ligi Zapaśniczej, w której drużyna AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski odniosła dwa triumfy, łącząc sukces sportowy z organizacyjnym.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat