Advertisement

W Gazomi recytowali Tuwima

Tydzień Trybunalski Czwartek, 27 czerwca 20130
Oskar Kotlicki z Zespołu Szkół w Srocku zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „W świecie wierszy Juliana Tuwima”, zorganizowanym przez polonistki ze Szkoły Podstawowej w Gazomi. Zwycięzca recytował dwa wiersze znanego poety: „Irysy” i „Rycerza Krzykalskiego”.

W konkursie wzięło udział blisko trzydziestu uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Moszczenica.
Młodych recytatorów oceniało niezależne jury w składzie: Urszula Derendarz, Ilona Malasińska i Monika Sypułek. Ważne były nie tylko dobór wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny, ale i umiejętność przekazywania emocji. A tych nie brakowało. Uwagę przykuły m.in. „Lokomotywa” w wykonaniu Pauliny Nowak oraz „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, z którym zmierzyła się Julia Ożóg – uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Gazomi zajęły ex aequo drugie miejsce, natomiast na trzecim uplasowali się Dawid Burda (SP w Gazomi) i Adrian Kubiak (SP Baby). Jury przyznało też kilka wyróżnień. Otrzymali je: Martyna Badek, Anna Gładysz, Wojciech Hejduk, Ewelina Madejak, Aleksandra Nowak i Michał Sobczyk.
Podczas przeglądu zorganizowanego na półmetku obchodów roku Juliana Tuwima uczniowie obejrzeli prezentację połączoną z wywiadem z poetą, w którego postać wcielił się Robert Łaski – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Gazomi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat