Święto gminy Gorzkowice za nami. Było dużo muzyki i dobrej zabawy

Strefa FMRegion Niedziela, 09 czerwca 20244
W ten weekend w Gorzkowicach można było sympatycznie spędzić czas, a to za sprawą 16. Dni Gorzkowic. Wydarzenie przyciągnęło w sobotę i niedzielę mieszkańców całego regionu. Nie zabrakło koncertów, przysmaków serwowanych przez KGW czy wesołego miasteczka.

Ładuję galerię...

W sobotę Dni Gorzkowic rozpoczęły się od popołudnia dla seniora, wystąpił także chór Seniorici. Z kolei od 20 na scenie królowała muzyka taneczna, bo przed publicznością wystąpiła grupa Discoboys. Pierwszy dzień zwieńczyła dyskoteka, która poprowadzili MaxOne i Felix Oyer.

 

W niedzielę gminne świętowanie rozpoczął konkurs kulinarny „Bitwa regionów”, zrealizowano także projekt „Moc relacji” – stowarzyszenie Krośnianki. Występy muzyczne zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice oraz zespołu pieśni i tańca Gorzkowice. Gwiazdą wieczoru była Cleo, której koncert przyciągnął tłumy.

 

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na maskotkę gminy Gorzkowice. Jak się okazało, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Główną nagrodą w tym konkursie był rower, który ufundowało Radio Strefa FM.

Było bardzo duże zainteresowanie, bo wpłynęło 15 pięknych i oryginalnych prac. Ciężko było podjąć decyzję. Organizatorem tego wydarzenia był wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, natomiast Radio Strefa FM ufundowała cudowną pierwszą nagrodę. Po burzliwych dyskusjach nasza maskotka będzie nazywać się Gorzkusia. Teraz przed nami etap realizacji i wizualizacji tego projektu. Nawiązuje do naszego herbu i róży Kurozwęckich. Sympatyczna, uśmiechnięta i myślę, że już na kolejnych Dniach Gorzkowic będzie nam już towarzyszyć jako fajna atrakcja. Każdy z tego konkursu wyszedł z nagrodą, natomiast laureat musiał być jeden. Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Jarosińska z maskotką Gorzkusia. Przyznano także dwa wyróżnienia: Asia Kowalczyk i jej maskotka Gorzek i Patrycja Cicha z maskotką Prudzia, nawiązującą do rzeki Prudki - mówi Iwona Kadir, sekretarz gminy Gorzkowice.

Tegoroczne Dni Gorzkowic zwieńczył pokaz sztucznych ogni.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zed ~Zed (Gość)11.06.2024 05:28

Jak sie czyta co sie dzieje w osciennych miejscowosciach to wniosek jest jeden-Piotrkow to dziura lezaca w dziurze

10


misiek ~misiek (Gość)10.06.2024 20:25

dobra zabawa w dobrym towarzystwie jak zwykle to działa, a my jesteśmy zadowoleni, a jak co to wyjazd dalej

40


go?ć_zofia ~go?ć_zofia (Gość)10.06.2024 11:48

Slabo bylo

18


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat