Advertisement

Skończyli jazdę w rowach. Jeden miał 2, drugi aż 4 promile

PolicjaOpoczno Czwartek, 15 grudnia 20222
Dwóch nietrzeźwych kierowców bez uprawnień zatrzymali w ostatnim czasie policjanci z Opoczna. Obaj spowodowali kolizje drogowe. Jeden z nich miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Obu mężczyzn czekają teraz surowe konsekwencje.
fot.: KPP w Opocznie fot.: KPP w Opocznie

13 grudnia 2022 roku dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał dwa zgłoszenia o kolizjach drogowych. W obu przypadkach kierujący wjechali do przydrożnych rowów i jak się okazało obaj kierowcy byli pijani i bez uprawnień. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 20:20 i dotyczyło kolizji w miejscowości Dęba w gminie Poświętne.

Jak ustalili policjanci, 27-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, kierując citroenem berlingo, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Niestety, okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu - mówi asp szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Piotrkowie Trybunalskim.

Godzinę później policjanci zostali skierowani do ustalenia okoliczności kolejnej kolizji drogowej. Tu kierujący renault 37-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego również stracił panowanie nad pojazdem i także wjechał do rowu.

Niestety i w tym przypadku kierowca był nietrzeźwy. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. W obu przypadkach sprawy popełnionego przez mężczyzn przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, zostaną skierowane do sądu - dodaje.

 

Sprawcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, mogą spodziewać się grzywny w wysokości wysokości 1500 złotych. Sąd może jednak podnieść jej wysokość aż do 30.000 złotych. Ponadto, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość z batem ~Gość z batem (Gość)15.12.2022 13:59

Najwieksze nieszczęście w Europie to brak kary chłosty!

60


Dudue ~Dudue (Gość)15.12.2022 10:04

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów skuteczny jak zawsze. Dziękuję prawu, że skutecznie zabezpiecza nas przed kolejnymi ekscesami!

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat