Advertisement

Powiatowe dożynki w Łękach Szlacheckich [DUŻO ZDJĘĆ]

ePiotrkow Niedziela, 28 sierpnia 20221539421
Ostatnia niedziela sierpnia to wielkie święto rolników z powiatu piotrkowskiego. W Łękach Szlacheckich odbywają się dożynki powiatowe. Niespodziewanie uroczystości przerwał jednak ulewny deszcz.

Ładuję galerię...

Powiatowe Święto Plonów rozpoczęło się mszą świętą, która o godz. 13:00 odprawiona została w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łękach Szlacheckich. Na eucharystii pojawił się niespodziewany gość. W towarzystwie senatora Wiesław Dobkowskiego i posła Antoniego Macierewicza z rolnikami z powiatu piotrkowskiego wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

 

Po mszy świętej barwny korowód uczestników przeszedł z kościoła na dożynkowy plac, który znajdował się na boisku przy Urzędzie Gminy. Tam przygotowano rodzinny festyn z atrakcjami dla całych rodzin. Były gry i zabawy dla dzieci, kręcenie warkoczyków czy malowanie buziek. Swoje stoiska przygotowały koła gospodyń wiejskich oraz powiatowe szkoły i instytucje. 

 

Kiedy na placu trwała zabawa, na scenie odbywał się cały ceremoniał dożynkowy przeplatany występami artystycznymi. Tuż po tym, jak pokrojono chleb i rozdano uczestnikom, z nieba lunął deszcz. Ulewa przegoniła wszystkich uczestników do wystawionych namiotów. 

Najważniejsze, że podziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony, a rolnikom za ich trud. Pięknie udał się także barwny korowód. Deszcz oczywiście przeszkodził, ale pokazał także, jak trudna jest praca rolnika. On ma swój warsztat pod gołym niebem. Nieraz przeszkadza mu słońce, innym razem przeszkadza mu deszcz. Najważniejsze, że udało się podziękować, bo jest za co dziękować. Był to bowiem bardzo trudny rok dla rolnictwa. Rolnicy wykazują się dużym zaangażowaniem i nowoczesnym patriotyzmem, po raz kolejny wychodząc na pole i pracując, abyśmy mieli chleb w każdym domu - mówił już po przerwaniu uroczystości starosta Piotr Wojtysiak. 

Dożynki powiatowe po raz pierwszy odbyły się w Łękach Szlacheckich. Radości z tego faktu krył wójt Piotr Łączny.

Jestem wdzięczny panu Staroście za tę decyzję. Dla nas to wyjątkowy dzień, który zapamiętamy na długo. Łęki Szlacheckie to gmina typowo rolnicza, więc ta wdzięczność dla pracy gospodarzy jest tutaj naprawdę duża. Deszcz nieco nam dzisiaj przeszkodził, ale myślę, że cała organizacja była na wysokim poziomie - mówił wójt Łączny, podkreślając, że taka impreza to piękna promocja dla całej gminy.  - Mamy piękny krajobraz, rzekę Luciążę, Zalew Cieszanowicki, mnóstwo zieleni i czyste powietrze. Zapraszamy do Łęk Szlacheckich, aby samemu się o tym przekonać - podsumował. 

Po około 40-minutowej ulewie podjęto decyzję o odwołaniu części oficjalnej. Po godzinie 17:00 rozpoczęły się występy lokalnych artystów, a na finał zaśpiewa Andre. 


Zainteresował temat?

5

6


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

termit ~termit (Gość)29.08.2022 08:26

Dlaczego tak późno była ta ulewa!? Ej wy z PiS- u, gdzie obiecana S12, gdzie obiecany węgiel!?
Za tydzień dożynki w Moszczenicy, i mam nadzieję że nie będzie Macierewicza, Terleckiego, i Lorka, no bo węgiel przywiozą, i szkoda by się zmarnował!? A jednak można jak się chce: Wójt Moszczenicy, najlepszy wójt w powiecie piotrkowskim, jeden z najlepszych w kraju!? Uroczysty korowód dożynkowy otworzy kawalkada 44 traktorów John Deere R8 340, (każdy wart 1.5 mln złotych) z przyczepami pełnymi węgla. I tak się zastanawiam co ma dziś większą wartość drogi traktor czy przyczepa węgla!? No i najważniejsze w jaki sposób zostanie rozdzielony węgiel!?

118


goœć_maria ~goœć_maria (Gość)30.08.2022 07:53

To ile na to poszło kasy z kieszeni podatnika? Kryzys, wojna. Ale igrzyska muszą być. A za chwilę, prawdopodobnie, będzie kolejny artykuł, że szpital na Roosvelta musi ciąć koszty ze względu na rosnące ceny nośników energii i kosztów pracy. Starosta podpisuje się jako doktor, ale w szpitalu ludzie nie głosują raczej, a ci z dożynek już tak.

52


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.08.2022 21:54

Oooo... skoro PiSiaki jeżdżą na takie uroczystości to znak, że wybory już blisko. Jeszcze tylko obiecanki S8, straszenie Tuskiem, obiecanki kolejnego programu + na który nie ma pieniędzy więc trzeba je wydrukować, wygrana PiS, w wyborach i znów zapomną o wszystkim aż do następnych wyborów.

53


qqqqqqqe ~qqqqqqqe (Gość)29.08.2022 16:03

Ulewa bo Pan Bóg nie może patrzeć na tą PSL-owską hipokryzję i propagandę

36


Rtrak ~Rtrak (Gość)30.08.2022 00:41

Co to za dożynki?
Ani Zenka, ani Fakirow ani tego od majtek nie było.
A sorry, ten od majtek usprawiedliwiony. Miał traktorowe, a wiek już nie ten i swoje się wypiło. Cienki Bolek. Maleńczuk dalby jeszcze ze trzy koncerty.

11


Bananowy song ~Bananowy song (Gość)29.08.2022 18:18

Widzę tam nawet wójta podradomskiej wsi, pościł z torbami Piotrkowska/Warszawską firmę i wziął się za gminę a że to ostatnia kadencja to już jest ustawiony na następną, sąsiednią gminę.Szlachta się bawi a co.A szary człowiek po opłatach nie ma na życie...

41


andre ~andre (Gość)29.08.2022 13:23

Byłem na tej uroczystości, ale jak zobaczyłem tych uśmiechniętych PISOROW to natychmiast opuściłem ten wiec piolityczny

65


goœć_ewa ~goœć_ewa (Gość)29.08.2022 13:12

U nas w Grabicy poczęstunek jest darmowy a na powiatowych za kromkę ze smalcem krzyczą trzy złote. Przecież mają granty ze starostwa na takie cele. opodatkować te koła gospodyń.

43


wds ~wds (Gość)29.08.2022 12:38

Nie było pana Mazura. Chyba coś przeoczyłam.

12


Chłopzewsi ~Chłopzewsi (Gość)29.08.2022 09:51

Na zdjęciu nr 1 osoby szczególnie zasłużone dla rolnictwa.

112


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat