Advertisement

Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o usiłowanie gwałtu

PolicjaOpoczno Czwartek, 05 sierpnia 202169538
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia. Mężczyzna został zatrzymany przez naczelnika wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy, który wracając ze służby rozpoznał podejrzewanego. Decyzją sądu, sprawca trafił tymczasowo na trzy miesiące do aresztu.
fot. KPP Opoczno fot. KPP Opoczno

Zgłoszenie o usiłowaniu zgwałcenia mieszkanki Opoczna, która wieczorem jeździła na rolkach, policjanci otrzymali 31 lipca 2021 roku. Od momentu powiadomienia, policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy. Zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady i inne dowody. - Monitoring w miejscu zdarzenia, niestety był słabej jakości, zarejestrował jedynie sylwetkę mężczyzny, jego ubiór i co było kluczowe w tej sprawie charakterystyczny sposób poruszania się sprawcy. 1 sierpnia 2021 roku , około godz.14.30 naczelnik wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji, wracając ze służby, na ul. Waryńskiego w Opocznie, zauważył idącego chodnikiem mężczyznę. Policjant zwrócił uwagę na charakterystyczny chód mężczyzny Szybko skojarzył go z wizerunkiem sprawcy usiłowania zgwałcenia. Naczelnik podszedł do mężczyzny, przedstawił się okazując legitymację służbową. Już w pierwszej rozmowie 39-latek przyznał policjantowi, że to on 31 lipca był w miejscu wskazanym przez zgłaszającą kobietę i usiłował ją zgwałcić. W tym czasie na miejsce podjechali wezwani wcześniej policjanci, którzy przetransportowali podejrzewanego do komendy policji - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.

 

Dalsze ustalenia w sprawie, zabezpieczone dowody, przeszukania, dały podstawę do przedstawienia 39-latkowi zarzutu usiłowania zgwałcenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Recydywista ~Recydywista (Gość)05.08.2021 17:57

On będzie grypsował, nich powiększy grono aniołów ????????????

14


Nene ~Nene (Gość)06.08.2021 07:54

w Opocznie jest jeszcze ulica Waryńskiego- ludzie 21 wiek a w Opocznie jeszcze - 1950 rok tragedia

10


5g ~5g (Gość)05.08.2021 23:51

Co z tego, że po służbie? Premię dostanie?

00


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)05.08.2021 17:37

Ufff, dobrze, że przeczytałem cały tekst, bo po samym tytule to myślałem, że policjant spiął poślady i zaciągnął zaskoczonego gwałciciela na komendę...
;)

21


GOSIK ~GOSIK (Gość)05.08.2021 12:19

Brawo

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat