Podsumowano Europejski Tydzień Urologii

Powiat PiotrkowskiRegion Piątek, 08 października 202127492
Jak najszybszy start kuracji jest kluczowy dla wyzdrowienia, a wczesne wykrycie ratuje życie - podkreślają medycy, nawiązując do nazwy akcji. W starostwie powiatowym podsumowano badania profilaktyczne, które przeprowadzono w ramach Europejskiego Tygodnia Urologii.

 

Przebadano 103 mężczyzn na terenie całego powiatu. Lekarze przyjmowali w przychodniach powiatowych w Gorzkowicach, Grabicy i Wolborzu, w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Moszczenicy oraz w Instytucie Zdrowia Medicall w Piotrkowie. Wielu uczestników wybrało się do urologa pierwszy raz w życiu. - Była to ponad połowa wszystkich badanych, a pamiętajmy, że po 50 roku życia każdy mężczyzna powinien odwiedzić urologa — przypomina dr Mateusz Jobczyk, jeden z inicjatorów akcji.  6 z przebadanych urologicznie mężczyzn potrzebowało dalszej diagnostyki, a u 3 panów wykryto zmiany nowotworowe i rozpoczęto już leczenie.


- Wraz z doktorem Jobczykiem ustaliliśmy, że w przypadku zainteresowania, będzie trzeba akcję powtórzyć w przyszłym roku, a nawet rozszerzyć jej zakres. Teraz wiemy, że w powiecie piotrkowskim rzeczywiście istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu badania — mówił starosta Piotr Wojtysiak.


O potrzebie dalszego prowadzenia akcji "Wczesne wykrycie ratuje życie" i promowania profilaktyki są przekonani jej inicjatorzy. - Z wieloma mężczyznami jest cały czas taki problem, że idą na badania, ale gdy jest już na nie za późno — podkreślił dr Michał Winiarski, stawiając jednocześnie za wzór sukcesy w zakresie promocji profilaktyki wśród pań. Akcja „Różowy październik” od lat zwiększa świadomości na temat raka piersi i konieczności regularnych badań.

 

O planowanych bezpłatnych badaniach dla kobiet przeczytasz na https://epiotrkow.pl/news/Skonczylas-50-lat-To-moze-uratowac-Ci-zycie,45286

 

 

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Baas ~Baas (Gość)10.10.2021 20:30

Super akcja. Oby więcej

20


antysy. ~antysy. (Gość)10.10.2021 12:10

Popularnopropagandowe akcje prozdrowotne to ciekawa inicjatywa ale należy szybko powrócić do normalnego leczenia ludzi bo inaczej powinni przestać płacić skłądkę zdrowotną. Skoro nie służy owa składka jej płatnikom to komu ? Kogo się leczy ? Czy tylko pisowców i ich przy......w ?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat