Piotrkowianin zagra w barażach o Superligę

Strefa FM Sobota, 14 kwietnia 201225
Piotrkowianin nie dał żadnych szans Czuwajowi Przemyśl i jest już tylko o krok od powrotu do grona najlepszych zespołów w Polsce. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego wygrali dziś 34:25 (13:9) i zajęli pierwsze miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego w I lidze (grupa B). W barażach o Superligę zagrają z Zepterem AZS UW Warszawa.

Przez 25 minut kibice w Piotrkowie oglądali niezwykle wyrównane widowisko. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi niż dwie bramki. W ostatnich pięciu minutach tej części gry Piotrkowianin odskoczył od rywala i do szatni schodził z prowadzeniem 13:9. Jak się później okazało przemyślanie nie podjęli w drugiej połowie walki. W 42. minucie po bramce Sebastiana Iskry było aż 23:13 dla Piotrkowianina. Wtedy stało się jasne, że nasz zespół to spotkanie wygra i zagra w barażach o Superligę z Zepterem AZS UW Warszawa (drugie miejsce w tabeli grupy A). Pierwszy mecz odbędzie się za tydzień w Warszawie. Rewanż zostanie rozegrany w hali Relax. Zwycięzca dwumeczu zapewni sobie awans do Superligi.

Piotrkowianin - Czuwaj Przemyśl 34:25 (13:9)
Piotrkowianin: Pawlak, Wnuk - Suski, Mróz 6, Daćko 4, Biskup, Skalski, Trojanowski 4, P. Matyjasik 2, Woynowski 7, Iskra 3, Cieniek, Pilitowski 5, Pakulski 1, Klimczak 1, Krzaczyński 1.
Trener: Krzysztof Przybylski
Kary: 10 min