Advertisement

Piotrkowianin z podwójnym mistrzostwem

Niedziela, 26 czerwca 20226
Piotrkowianin Oskar Pluszczyński zdobył dwa złote medale w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness Sopot 2022. Jak co roku na tych zawodach frekwencja jeśli chodzi o zawodników była bardzo duża, a poziom wysoki. Zainteresowanie imprezą przekroczyło najśmielsze oczekiwania - nawet organizatorów.

Ładuję galerię...

W samej kategorii Fitness plażowe mężczyzn wystartowało ponad 110 zawodników. Oskar triumfował w najżywszej kategorii + 182 cm. Dodatkowo, tak jak rok temu wygrał kategorie OPEN i tym samym obronił tytuł mistrza mistrzów tych zawodów sprzed roku.

 

Po piątkowym dużym triumfie w kategorii fitness plażowe piotrkowianin postanowił spróbować swoich sił w sobotę już kategorii kulturystyki klasycznej + 180. Był to jego debiut w tej kategorii i udało mu się od razu zdobyć wice mistrzostwo. Pierwszy start przyniósł więc olbrzymi sukces.

 

Warto wspomnieć, że Oskar jest także trenerem i również do tych zawodów przygotował swojego podopiecznego Wojtka Kozubskiego, także z Piotrkowa. On też może być zadowolony ze swojego występu, bo udało mu się zdobyć 4 miejsce kategorii fitness plażowe do 182cm.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)03.07.2022 07:07

Na mr olimpia to szans nie maja.

00


Sportu pasjonat ~Sportu pasjonat (Gość)28.06.2022 12:10

Jeszcze był z Piotrkowa Mariusz Pingot, który w juniorach czy młodzikach zdobył mistrza Polski. A zmarł dwa lata temu na kofvitda.

10


go?ć_maniek ~go?ć_maniek (Gość)27.06.2022 00:07

Nie ma lipy, tylko bicek, bicek i jeszcze raz bicek. Trzeba raketfiuel i dabelblasta.

10


łosioł ~łosioł (Gość)26.06.2022 15:06

Gratuluję Oskarowi sukcesów. Z nostalgią wspominam jednak czasy, kiedy kulturystyka była jeszcze kulturystyką. Kryteria były wtedy jasno określone, a wygląd czołowych zawodników mobilizował do podjęcia treningów. Wśród polskich zawodników prym wiedli Daszkiewicz, Brzózka, Strzeliński, Głuchowski, Olborski, Karpiński, Olejniczak i wielu innych. Z naszego regionu (Radomsko) pochodzą tacy znani zawodnicy jak Andrzej Rak i Andrzej Kołodziejczyk.
Niekorzystne zmiany zaczęły się w latach 90., kiedy kulturystyka zaczęła "rozmieniać się na drobne": wprowadzono kulturystykę klasyczną (z ograniczeniem masy ciała w stosunku do wzrostu, co było zaprzeczeniem samej idei kulturystyki; to tak jakby wprowadzić kategorię w biegu na 100 metrów, gdzie nie wolno pobiec szybciej, niż w 12 sekund), jakieś fitness plażowe (w tych śmiesznych galotach do kolan)... Co zabawne, fitness męskie wprowadzono wcześniej, ale tam poza sylwetką trzeba było zaprezentować umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne (kto pamięta sukcesy Tomka Pietrasa?). A fitness plażowe? Ani to fitness, ani kulturystyka...
No dobra, powybrzydzałem, ale musiałem...

Cytuję:
Oskar triumfował w najżywszej kategorii + 182 cm.


A jak przebiegły zawody w mniej żywych kategoriach? ;)

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat