Advertisement

Pijany kierowca autobusu wjechał do rowu

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 12 września 20228
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który wjechał do przydrożnego rowu. Przewoził w tym czasie w pojeździe dwie osoby. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mężczyźnie grozi zaś kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Ładuję galerię...

Dyżurny opoczyńskiej policji w poniedziałkowy (12.09.2022) poranek otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca autobusu miejskiego zasłabł i zatrzymał się na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce w trybie pilnym zostali skierowani policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego i strażacy.

Okazało się, że autobus nie zatrzymał się w pasie drogi, ale zjechał do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Na szczęście nie zostały ranne. Kierowca autobusu, 62-letni mężczyzna, został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przetransportowali go do opoczyńskiego szpitala. Na szczęście on również nie odniósł poważnych obrażeń ciała - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.


Kierowca autobusu, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dodatkowo 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Sąd może skazać go na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mzk ~Mzk (Gość)12.09.2022 18:10

Też jestem kierowcą autobusu i powiem wam że zdarza się to najlepszym a że jestem najlepszy zdarza mi się to codziennie.

16


oFca ~oFca (Gość)13.09.2022 20:48

Cholerne pijaki..

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.09.2022 12:53

Przestańcie go krytykować. Czy wy nigdy nie macie imienin lub nie piliście piwa?

318


poilopoio ~poilopoio (Gość)12.09.2022 21:57

Kierowcom zawodowym oraz takim, dla których samochód jest głównym narzędziem pracy (np. dostawcy czy kurierzy) powinno się za coś takiego dożywotnio zabierać prawo jazdy. Jeśli masz tak odpowiedzialną pracę, to w robocie ZAWSZE musisz być trzeźwy. ZAWSZE.

90


Parszywy ~Parszywy (Gość)12.09.2022 15:18

Mógł mieć stresujący dzień, bądźmy wyrozumiali

111


go?ć_kiero ~go?ć_kiero (Gość)12.09.2022 12:48

Zdarza się najlepszym

315


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat