Pijany jechał wężykiem. Zareagował policjant po służbie

Policja Środa, 19 czerwca 202416
Dzięki odpowiedniej reakcji policjanta Wydziału Kryminalnego, będącego po służbie, nietrzeźwy 35-latek został zatrzymany. Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, przewoził w aucie 16-latka. Wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ładuję galerię...

W poniedziałek (17.06.2024) policjant służby kryminalnej piotrkowskiej jednostki, w czasie wolnym od służby, na drodze krajowej 91, na wysokości miejscowości Janówka, zauważył opla, którego kierowca nie trzyma toru jazdy.

Mężczyzna, jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, zjeżdżał na prawe pobocze, po czym zajeżdżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając zagrożenie. W związku z tym, że istniało podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy, policjant od razu poinformował o tym dyżurnego, jednocześnie jadąc za pojazdem i informując, gdzie aktualnie się znajduje. Kierujący oplem jazdę kontynuował krótko, bo już na Al. Kopernika w Piotrkowie został zatrzymany przez policjantów piotrkowskiej drogówki. Jak się okazało, 35-letni kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a na fotelu pasażera przewoził 16-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo te zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Policja podkreśla, że ta sytuacja pokazała, jak ważna jest odpowiednia reakcja, kiedy mamy powody, aby podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy. Zdarza się i tak, że to złe samopoczucie powoduje utratę panowania nad pojazdem, jednak w tym przypadku okazało się, że to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie wpłynęło na tor jazdy kierowcy. Reagujmy, kiedy widzimy, że może dojść do zagrożenia na drodze. Dzięki takiej reakcji policjanci mają możliwość podjęcia odpowiednich kroków, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

as ~as (Gość)20.06.2024 10:19

Ja po służbie na nic nie reaguję.

02


Bez sensu ~Bez sensu (Gość)19.06.2024 16:16

Bez przesady.Podejrzewam ze by normalnie dojechal i czesc.A tak go u..i ten 16latek bedzie chodzil glodny bo tata będzie musial placic kolegium.

18


ABS Nurburgring ~ABS Nurburgring (Gość)19.06.2024 20:12

Ja już nie pije,ale lubie pojeździć drivtem

20


Wollf ~Wollf (Gość)19.06.2024 19:55

Policja przyjechała tylko dlatego że KOLEGA dzwonił!! Kiedyś jadąc ta sama droga 91 zgłaszałem że od Rozprzy jedzie w stronę Piotrkowa traktor z przyczepa wężykiem dojechałem do Piotrkowa nawet żaden Patrol nie jechał w tamtym kierunku tyle w temacie !!!

40


wiesniak ~wiesniak (Gość)19.06.2024 18:25

Pamiętam zatrzymanie pijanego doktora. Potem dowiedziałem się, że on tak ma. Na Sulejowskiej już było rondo do Wyzwolenia. Widzieliśmy go przez chwilę od tego niegdyś krzywego dużego ronda. Doktor nie wjechał na to z Wyzwolenia/ Różana zablokował go kierowca przed nim. Policjant wyprowadzajacy Pana kierowcę z samochodu do koleżanki policjanki: Zabierz kluczyki. Ona zajrzała pod kierownicę: Ale tu nie ma kluczyków. :))

20


Sas ~Sas (Gość)19.06.2024 18:09

Dobrze że byli policjanci z drogówki

20


litości ~litości (Gość)19.06.2024 12:34

Na wysokości Janówki policjant zauważył pijaka za kierownicą i pozwolił mu stwarzać zagrożenie aż do Piotrkowa do Al. 3 Maja? Co tu jest nie tak z naszą policją i w ogóle z męskim testosteronem?

63


Wulkanizator ~Wulkanizator (Gość)19.06.2024 12:23

Opony miał całoroczne?

54


Gościnnie ~Gościnnie (Gość)19.06.2024 14:12

I co mandacik za jazdę pod wpływem i znowu jazda no znam takich co już po kilka razy łapani pod wpływem alkoholu i dalej jeżdżą bo nie ma żadnych konsekwencji.

40


Góral z wybrzeża ~Góral z wybrzeża (Gość)19.06.2024 12:59

Trzeba więcej progów zwalniających w PT.

34


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat