Pierwsze trzy punkty Polonii, Concordia znowu nie grała

Region Niedziela, 25 marca 20187
Poloniści bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki w rundzie wiosennej, w sobotę pokonali na wyjeździe Czarnych Rozprza 3:1 (3:1), dwa gole dla Polonii strzelił Adrian Malicki. Pod koniec ubiegłej rundy napastnik piotrkowskiej drużyny był w kapitalnej dyspozycji i wszystko wskazuje na to, że w drugiej części sezonu również będzie najmocniejszym punktem drużyny prowadzonej przez Roberta Grzesiuka. Po raz kolejny meczu ligowego nie rozegrali natomiast piłkarze UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, stan boiska nadal na to nie pozwalał.

Polonia rozstrzygnęła losy sobotniego pojedynku w pierwszej połowie. Adrian Malicki otworzył wynik tego spotkania już po trzech minutach, w 20. minucie spotkania gospodarze zdołali wyrównać, ale jeszcze przed przerwą poloniści zadali dwa decydujące ciosy. W 31. minucie meczu po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Adrian Malicki, a tuż przed przerwą trzecią bramkę dla gości zdobył Aleksander Cieślik. W drugiej połowa żadna bramka już nie padła. Polonia zajmuje obecnie trzecie miejsce w piotrkowskiej okręgówce, tracąc do lidera 12 punktów. Pierwszy w tabeli RKS Radomsko nie rozegrał w ten weekend swojego meczu, ponieważ stan boiska na to nie pozwolił. Z tego samego powodu nie odbył się kolejny mecz drugiego piotrkowskiego zespołu – UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, to spotkanie ma zostać rozegrane 31 marca o godzinie 16.00. Tymczasem poloniści gonią wicelidera tabeli - Astorię Szczerców, obydwa zespoły dzieli zaledwie pięć punktów (zespół ze Szczercowa rozegra swój mecz w niedzielę).

GKS Czarni Rozprza 1:3 (1:3) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(37’ Michał Stępień – 3’ i 31’ Adrian Malicki, 43’ Aleksander Cieślik)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Kulbat, Grobelny, Yermakov, Ornafa, Kamocki, Bąbol, Szymor, Jakubiak (87’ Kukulski), Malicki (68’ Kowalski), Rak (77’ Dąbrowski), Cieślik.