Advertisement

Patriotyczne śpiewanie w piotrkowskiej "Piomie"

Piątek, 26 października 20187
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował Konkurs Piosenki Patriotycznej "Raduje się serce...". Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów z powiatu piotrkowskiego.

Ładuję galerię...

Organizatorzy zgodnie podkreślali, że cieszy ich wysoki poziom rywalizacji. A skąd wziął się pomysł na zorganizowanie tej imprezy? - Okazją do stworzenia konkursu jest program edukacyjny, w którym wzięliśmy udział i który wygraliśmy. Nasza szkoła została wybrana jako jedyna z Piotrkowa. Na realizację przedsięwzięcia otrzymaliśmy 8 tys. zł.  W ramach wspomnianego programu organizujemy warsztaty, wykłady czy spotkania. Planujemy też otworzyć wystawę. Wszystko to poświęcone jest tematyce związanej z niepodległością. Dzisiejsze zmagania to nie tylko rywalizacja wokalna bo udało nam się również wydać okolicznościowy śpiewniczek zatytułowany "Raduje się serce". Dzisiaj naszą szkołę odwiedziło ponad 40 artystów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zmagań i liczymy na to, że w kolejnych latach również będziemy mieli możliwość organizowania tego typu akcji - powiedziała Iwona Stępień-Ciesielska, nauczyciel w ZSP nr 2, która zajęła się przygotowaniem konkursu.

 

Poziom artystyczny występów oceniało jury, w składzie którego była m.in. Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 - To pierwszy w historii naszej szkoły konkurs piosenki patriotycznej. Umiejętności wokalne naszych dzisiejszych gości są naprawdę wysokie, jestem zachwycona tym jak młodzież przygotowała się do zmagań. Dla nas bardzo ważne jest też to, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Poniżej prezentujemy wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej "Raduje się serce..."
I nagroda - Zuzanna Kusideł (Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Wolborzu)
II nagroda - Aleksandra Kulik (Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie)
III nagroda:
Nikola Mieszek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czarnocinie).

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.10.2018 10:35

Pani przeprowadziła dwanaścioro dzieciaczków z klas 1-3 bez uprzedniego zgłoszenia i liczyła, że się wciśnie poza kolejnością. Wszyscy, którzy przysłali zgłoszenia choćby na dzień przed konkursem, byli informowani o harmonogramie i nie mieli uwag.

00


ddd1 ~ddd1 (Gość)28.10.2018 13:07

No cóż dobrze,że chociaż organizatorzy zadowoleni- bo uczestnicy już nie tak bardzo.Mam wiele do zarzuceni organizatorom po pierwsze brak kategorii wiekowej,jak można oceniać na tym samym poziomie umiejętności dzieci z klas I szkoły podstawowej z dziećmi z gimnazjum. Poza tym dla tych mniejszych uczestników to konkurs był bardzo długi i męczący (zbiórka przed 9,powrót 15:30),a przy tym nudny. Jeszcze jedna sprawa dopiero po dotarciu na miejsce była informacja o której planowane jest zakończenie konkursu- wiele dzieci nie było na to przygotowane- nie miały ze sobą picia,ani jedzenia,za to stół dla jury uginał si od smakołyków,skoro szkoła dostała na to pieniądze mogła chociaż uczestnikom np. po pączku i wodzie mineralnej. Pozdrawiam

31


Gość - absolwent ~Gość - absolwent (Gość)29.10.2018 07:31

Serce pęka. Wiecie Państwo,łatwo jest negować, szukać słabych punktów i po prostu krytykować. Ze swojej strony - szalenie cieszę się, że moja dawna szkoła tętni życiem, organizuje konkursy dla dzieciaków, pokazuje młodzieży mnóstwo ścieżek w których mogą się rozwijać. Oczywiście jak z każdym przedsięwzięciem z pewnością niektóre kwestie wymagają dopracowania, zamiast krytykować i wytykać dotacje zapytam - jak mogę pomóc Pani Dyrektor?

20


exodus1985 ~exodus1985 (Gość)26.10.2018 20:34

Co ci gówniarze wiedzą o Patriotyzmie,Polska już dawno sprzedana!!!

214


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat