Młodzi tenisiści będą walczyć o mistrzowski tytuł w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Środa, 10 lipca 20242
Już w weekend (13-16.07) na kortach OSiR w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się 21. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek w tenisie do lat 10 – KOZICA CUP 2024. To największa w Polsce impreza dla najmłodszych adeptów tenisa.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Już po raz 21. na ośmiu kortach OSiR-u w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się oczekiwana corocznie w środowisku tenisowym największa w Polsce impreza tenisowa najmłodszych tenisistów do lat 10 – Kozica Cup 2024 pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Związku Tenisowego i Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Tegoroczne zmagania najmłodszych o puchary i tytuły odbędą się w dniach 13-16.07, a do tej pory do rywalizacji zgłosiło się ponad 100 zawodników.

Od lat wielki prestiż imprezy sprawia, że przyjeżdżają tu zawodnicy i zawodniczki, by tak naprawdę zagrać w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. To ten puchar, ten medal z Piotrkowa Trybunalskiego jest najważniejszy dla 10-letnich tenisistów z kategorii zielonej – relacjonuje organizator Kozica Cup, trener, sędzia, działacz tenisowy Wiesław Kozica.

 

Jak dotąd w 20 edycjach piotrkowskich mistrzostw zagrało już dokładnie 1820 młodych tenisistów.

 

W piotrkowskim turnieju swe kariery przed laty rozpoczynali zwycięzcy wielu światowych turniejów WTA, ATP, ITF, uczestnicy turniejów wielkoszlemowych, olimpijczycy, reprezentanci Polski w Federation Cup i Davis Cup: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska, Weronika Falkowska, Weronika Baszak, Martyna Kubka, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Mateusz Kowalczyk, Jan Zieliński, Michał Dembek, Daniel Michalski, Kacper Żuk, Piotr Matuszewski, Maksymilian Kaśnikowski, Aleksander Orlikowski czy Olaf Pieczkowski.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)10.07.2024 14:02

Przecież nie ma dziewczyn - krasnali!

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat