Advertisement

Młodzi Niemcy odwiedzają ZSP nr 4 w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 20 listopada 201953572
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie od kilku lat realizowane są projekty wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus Plus. Szkołą partnerską ZSP nr 4 jest Szkoła Zawodowa Don Bosco w Würzburgu w Niemczech.

Ładuję galerię...

- To już czwarty rok wymian. Uczniowie z Niemiec są zachwyceni naszą szkołą. Młodzież odbywa u nas m.in. warsztaty gastronomiczne czy fryzjerskie. Poza wymiarem edukacyjnym jest również kulturalny. Młodzi ludzie z różnych krajów integrując się, poznają jednocześnie inne zwyczaje i kulturę właśnie. Nasza współpraca dynamicznie się rozwija. W przyszłości chcielibyśmy, by w wymianach udział mogło wziąć jeszcze więcej uczniów - powiedziała nam Agnieszka Sidek, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4.


Podczas spotkań w Würzburgu piotrkowska młodzież zawsze odwiedza swoich rówieśników i bierze udział w warsztatach zawodowych różnego typu. - Szkoła w Niemczech zdecydowanie różni się od naszej, wiąże się to też z ich tradycjami czy zwyczajami. Inny jest też system nauczania i oceniania. Oprócz zajęć w szkołach, staramy się też integrować między sobą. W Piotrkowie będziemy na przykład chcieli nauczyć naszych niemieckich kolegów jak przyrządzić pyszne potrawy kuchni polskiej - mówiła Natalia, uczennica ZSP nr 4 i uczestniczka programu Erasmus Plus.

 

Oprócz zajęć praktycznych w ZSP nr 4 uczniowie z Polski i Niemiec biorą też udział w sportowych zmaganiach w boccię. W tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechało około 20 młodych ludzi zza naszej zachodniej granicy. Aby pokazać gościom uroki Piotrkowa, organizatorzy wymiany zaplanowali też spacer Traktem Wielu Kultur. 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bn ~bn (Gość)20.11.2019 22:50

A może pokazać młodym Niemcom chlubę naszego prezydenta - Bulwary Nad Strwą

32


gość ~gość (Gość)20.11.2019 21:33

Czy będzie wycieczka do chluby naszego miasta czyli mediateki??

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat