Młodzi Niemcy odwiedzają ZSP nr 4 w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 20 listopada 20192
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie od kilku lat realizowane są projekty wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus Plus. Szkołą partnerską ZSP nr 4 jest Szkoła Zawodowa Don Bosco w Würzburgu w Niemczech.

Ładuję galerię...

- To już czwarty rok wymian. Uczniowie z Niemiec są zachwyceni naszą szkołą. Młodzież odbywa u nas m.in. warsztaty gastronomiczne czy fryzjerskie. Poza wymiarem edukacyjnym jest również kulturalny. Młodzi ludzie z różnych krajów integrując się, poznają jednocześnie inne zwyczaje i kulturę właśnie. Nasza współpraca dynamicznie się rozwija. W przyszłości chcielibyśmy, by w wymianach udział mogło wziąć jeszcze więcej uczniów - powiedziała nam Agnieszka Sidek, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4.


Podczas spotkań w Würzburgu piotrkowska młodzież zawsze odwiedza swoich rówieśników i bierze udział w warsztatach zawodowych różnego typu. - Szkoła w Niemczech zdecydowanie różni się od naszej, wiąże się to też z ich tradycjami czy zwyczajami. Inny jest też system nauczania i oceniania. Oprócz zajęć w szkołach, staramy się też integrować między sobą. W Piotrkowie będziemy na przykład chcieli nauczyć naszych niemieckich kolegów jak przyrządzić pyszne potrawy kuchni polskiej - mówiła Natalia, uczennica ZSP nr 4 i uczestniczka programu Erasmus Plus.

 

Oprócz zajęć praktycznych w ZSP nr 4 uczniowie z Polski i Niemiec biorą też udział w sportowych zmaganiach w boccię. W tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechało około 20 młodych ludzi zza naszej zachodniej granicy. Aby pokazać gościom uroki Piotrkowa, organizatorzy wymiany zaplanowali też spacer Traktem Wielu Kultur. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bn ~bn (Gość)20.11.2019 22:50

A może pokazać młodym Niemcom chlubę naszego prezydenta - Bulwary Nad Strwą

32


gość ~gość (Gość)20.11.2019 21:33

Czy będzie wycieczka do chluby naszego miasta czyli mediateki??

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat