Advertisement

Miliony na przebudowę budynku dworca

ePiotrkow Środa, 01 czerwca 202245
Prawie cztery miliony złotych pozyskał powiat piotrkowski na drugi etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Będą one przeznaczone na modernizację budynku po byłym dworcu PKS.

Ładuję galerię...

Pieniądze będą pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. We wtorek na terenie byłego dworca, gdzie aktualnie trwa realizacja pierwszego etapu, odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Grzegorza Lorka oraz starosty Piotra Wojtysiaka.

Starostwo Powiatowe w Piotrkowie realizuje bardzo ważną inwestycję dla Piotrkowa i regionu. Bardzo się cieszę, że została ona zauważona przez premiera Mateusza Morawieckiego i będziemy mieć nowy budynek przy powstającym centrum przesiadkowym. Pieniądze, które przychodzą na powiat piotrkowski, dadzą możliwość działania wójtom i burmistrzom, bo mieszkańcy oczekują od nich realizacji zadań. Żeby to było możliwe, to potrzebne są pieniądze, które dają możliwość rozwoju. To ważne z punktu widzenia mieszkańców, samorządowców i polityków - mówi poseł Grzegorz Lorek, który zabiegał o przyznanie tych pieniędzy dla powiatu.

3,8 miliona złotych pozwoli na realizację drugiego etapu utworzenia Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

Czekaliśmy bardzo na tę informację o dofinansowaniu. Inwestycję realizujemy z myślą o mieszkańcach. Codziennie cztery tysiące młodych ludzi z powiatu codziennie pobiera naukę w szkołach w Piotrkowie. Przyjeżdżają w to miejsce i chcieliśmy stworzyć im tutaj odpowiednie warunki. Dzięki dofinansowaniu budynek po byłym dworcu PKS będziemy przebudowywali na potrzeby centrum, ale także na wsparcie rolniczego handlu detalicznego. Będzie to miejsce promowania zdrowej polskiej żywności z powiatu piotrkowskiego – mówił starosta Piotr Wojtysiak.

Na konferencji obecni byli także wójtowie, których gminy również otrzymały wsparcie z Polskiego Ładu. Wszyscy dziękowali za pomoc i wsparcie posłowi Lorkowi. 

Na dwie inwestycje pozyskaliśmy ponad 8 mln złotych. Dzięki temu będziemy mogli wybudować salę gimnastyczną w miejscowości Rękoraj. Jeszcze większe środki otrzymaliśmy na rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków. Ona ma już 20 lat i potrzebny jest jej kapitalny remont. Do tego modernizację przejdzie także Stacja Uzdatniania Wody w Babach - mówił Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica. 

 Na realizację trzech projektów pieniądze otrzymała również gmina Grabica. 

Otrzymaliśmy trzy granty na ważne inwestycje: modernizacja stadionu, budowa drogę oraz przebudowę oczyszczalni ścieków. To trzy różne inwestycje dotyczące trzech różnych dziedzin życia. Bardzo się cieszę, że udało się już wprowadzić w życie poprzednie pieniądze. 8,5 miliona, które otrzymaliśmy w pierwszym etapie, już wydatkujemy. Za te pieniądze budujemy pierwsze publiczne przedszkole i żłobek w Grabicy - mówił Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica. 

Pieniądze z Polskiego Ładu trafią także do gminy Łęki Szlacheckie. 

Otrzymaliśmy 4,5 miliona złotych z przeznaczeniem na drogi oraz ponad 3 miliony złotych na budowę wodociągów - wyliczał Piotr Łączny, wójt gminy Łęki Szlacheckie, podkreślając, że współpraca z posłem Lorkiem pozwala na rozwój gminy. - Gdyby nie ona, samorządy nie mogłyby się tak rozwijać. 

Do gminy Rozprza trafiło ponad 10 milionów złotych. Za otrzymane pieniądze dziękował także wójt gminy Janusz Jędrzejczyk, który zwrócił szczególną uwagę na prace trwające przy dworcu. 

Ja chciałbym zwrócić uwagę na tę inwestycję za naszymi plecami. To przykład idealnej współpracy między władzami powiatu a gminami powiatu piotrkowskiego. Tworzymy jedność. To pokazuje, jak ważna jest współpraca, dzięki temu możemy lepiej służyć naszym mieszkańcom - mówił Janusz Jędrzejczyk. 

Na koniec konferencji starosta Wojtysiak przybliżył także harmonogram prac przy powstaniu centrum przesiadkowego. Pierwszy etap związany z zagospodarowaniem terenu wokół budynku ma się zakończyć w wakacje. W sierpniu mają tam się już pojawić autobusy. 

 

Mamy nadzieję, że w ciągu 2-3 miesięcy uda nam się ogłosić przetarg na przebudowę obiektu. Chcemy, aby na początku roku szkolnego 2023/2024 ten budynek był już oddany do użytku - podkreślał starosta Wojtysiak. 

 

 

 


Zainteresował temat?

11

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jarek zgrywus ~Jarek zgrywus (Gość)01.06.2022 11:39

Pieniądze od nie praworządnego,nie konstytucyjnego rządu opozycji nie przeszkadzają tylko wszystko inne ?

1211


Kmiśkie ~Kmiśkie (Gość)03.06.2022 07:28

Dobrze że Starostwo się wzięło za ten Dworzec inaczej ruina i wstyd.

42


Lajla ~Lajla (Gość)03.06.2022 07:27

Bardzo potrzebna sprawa. Dobra decyzja

41


Milejowianin ~Milejowianin (Gość)01.06.2022 23:26

Czekam na przebudowę ul Konopnickiej w Milejowie. Zapraszam władze na pamiątkowe selfie na tle tej zrojnowanej ulicy.

42


cynicy psl ~cynicy psl (Gość)01.06.2022 17:21

Grupa zielonych tak się bardzo cieszy z nie swoich osiągnięć a jeszcze tak nie dawno wyśmiewali polski ład . Wystarczy obejrzeć na stronie Powiatu Protest przed Sejmem. To się nazywa propaganda.A to całe Centrum Przesiadkowe to dawny Dworzec Piotrkowski i Jego remont to zadanie Chojniaka a nie Powiatu. Trzeba mieć cyniczny Tupet w manipulacji

104


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)02.06.2022 05:09

Powinien pojawić się duży gracz na miarę ztm katowice i świadczyć bardziej rozbudowana siatkę połączeń to może Ci prywatni przewoźnicy by się trochę przestraszyli i zaczęli bardziej rozszerzać siatki połączeń bo nie zdają egzaminu

60


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)01.06.2022 23:24

Taa zeby nie czasym.

13


Xx88 ~Xx88 (Gość)01.06.2022 21:58

Najpierw sprzedali mobilisowi czytaj A.Wajsowi za friko ,a odkupili zdewastowane za 3,5 bańki.interesy takie to tylko u arbuzów

83


Wolny ~Wolny (Gość)01.06.2022 22:19

Wyremontują za pisowskie a potem znowu sprzedażą narodowi wybranemu

33


rdzenny EP ~rdzenny EP (Gość)01.06.2022 13:47

Włodarze miasta mogłoby iść na praktyki do Powiatu z zarządzania finansami i planowaniem inwestycji. Inwestycje dla mieszkańców, a nie niekończące się pakowanie pieniędzy w rewitalizację starówki, Mediatekę i wspomaganie pato-deweloperki na terenach pobagiennych.

133


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat