Advertisement

Książka na weekend - nowe dramaty w liceum Freuda

ePiotrkow Sobota, 09 lipca 202220152
Tradycyjnie już proponujemy ciekawe pozycje książkowe, po które warto sięgnąć w wolnej chwili. Tym razem coś dla siebie znajdą i miłośnicy kryminału, ale też powieści dla młodzieży i powieści obyczajowej. Jak zawsze, proponujemy gorące nowości wydawnicze.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwszą propozycją jest książka o wspomnieniach, których bagaż czasem może mocno ciążyć. To powieść Przemysława Żarskiego „Gabinet luster”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Jest to mroczna i klimatyczna opowieść, a w trzech słowach można ją opisać jako świetny thriller psychologiczny.

 

fot. K. Żołądek

 

Przemysław Żarski, autor prezentowanej już na naszych stronach serii książek „Ślad”, „Blizna” i „Cierń”, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, były reporter i dziennikarz, a od ponad dekady pracownik biura prasowego. Na szczęście znajduje jeszcze czas na pisanie, co znalazło odbicie w postaci nagród, na przykład Kryminalnej Piły w 2020 roku czy też Najlepszej Polskiej Powieści Kryminalnej. Dlatego tym bardziej polecam jego najnowszą powieść „Gabinet luster”.

 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kolejna powieść Marcela Mossa, w której poczytamy o problemach młodzieży z liceum Freuda. Do tej pory wiele rozterek kończyło się tragicznie, a jak będzie w kolejnej książce z tej serii? Tym razem uczniami prestiżowego L.O. wstrząśnie tajemnicze zniknięcie nastoletniej Dagmary. Dziewczyna widziana była po raz ostatni w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu...

 

 

Auto tej powieści, czyli Marcel Moss, dołączył do polskiej czołówki najbardziej aktywnych pisarzy i w ciągu roku ukazuje się kilka jego książek, zresztą wiele z nich już polecaliśmy w audycji „Książka na weekend”, bo jest to coraz bardziej popularny autor thrillerów. Teraz znów zabrał nas do liceum Freuda. W tej serii ukazały się już trzy książki - „Wszyscy muszą zginąć”, „Nie wiesz wszystkiego” i „Nie wiesz nic”. Najnowszej zatytułowanej „Nie wiesz dlaczego” możecie szukać w księgarniach już od 13 lipca.

 


fot. K. Żołądek

 


Dla powyższych pozycji proponujemy jeszcze jedną na wolne dni. To „Opowiedz mi swoją historię” Katarzyny Janus, która ukazała się na rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Filia. To wzruszająca opowieść o kobietach, których losy przecinają się w dramatycznych okolicznościach. Jednak nawet te najbardziej dramatyczne i zaskakujące, potrafią mieć szczęśliwy finał. Podobnie jak poplątane wstążki, można je rozplątać i poukładać na swoich miejscach.

 


Na kartach tej książki poznamy Matyldę Wiśniewską, która jest psychologiem klinicznym i pracuje na co dzień w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Inna z bohaterek – Natalia Krzyżanowska – jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie bowiem w wypadku motocyklowym. Obie te kobiety spotykają się pewnego dnia w szpitalu. A ich dalsze losy możecie prześledzić sięgając po książkę Katarzyny Janus.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mino ~Mino (Gość)11.07.2022 14:28

Nie znam tych tytułów, ale będę musiała sprawdzić na publio czy znajdę je w formie ebooka

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat