Jak grały nasze zespoły?

Środa, 26 października 20220
W weekend w IV lidze oraz klasie okręgowej grały zespoły z Piotrkowa oraz regionu. Większość z nich ma za sobą dobre mecze i zwycięstwa. Goryczy porażki zaznała tylko Concordia Piotrków.

W IV lidze piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Polonii Piotrków. Tym razem podopieczni Roberta Grzesiuka pokonali na wyjeździe AKS SMS Łódź. Spotkanie dla polonistów rozpoczęło się źle. Już w 12. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Patryka Pietrasiaka. Poloniści szybko się otrząsnęli i jeszcze w pierwszej połowie strzelili dwie bramki. Wyrównał w 30. minucie Dawid Lenarcik, a pięć minut później druga bramkę dla piotrkowskiego zespołu strzelił Mateusz Jakubiak. W drugiej połowie wynik ustalił Adrian Malicki i Polonia zgarnęła trzy kolejne punkty.

Bardzo cenne zwycięstwo zanotował także Skalnik Sulejów, który 2:1 pokonał Zjednoczonych Stryków.

Trzy punkty zostają w Sulejowie, a my wspinamy się wyżej w tabeli, licząc na kolejne zwycięstwa w najbliższych meczach. Dwukrotnie do bramki przeciwnika trafiał Łukasz Smolarczyk, już w pierwszej połowie dając nam pewne prowadzenie. Zgodnie z życzeniami naszych kibiców jest zwycięstwo u siebie - nie może być inaczej - relacjonują przebieg spotkania działacze Skalnika.

Po rozegraniu piętnastu spotkań spotkań Polonia z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Skalnik zgromadził 22 "oczka" i plasuje się na dziewiątej pozycji.

W klasie okręgowej na pozycji lidera umocnił się Szczerbiec Wolbórz, który na własnym stadionie 2:1 pokonał Victorię Żytno. Gole dla Szczerbca zdobyli Kacper Górski oraz Kacper Rutkowski. Bramki można zobaczyć na filmie poniżej.

Efektowne zwycięstwo odnieśli także piłkarze Włókniarza Moszczenica, którzy 4:2 pokonali IKS Inowłódz. Moszczeniczanie przystępowali do wyjazdowego meczu w roli faworyta i ze swojego zadania wywiązali się znakomicie.

już w 2 minucie po podaniu Dawida Magiery gola dla przyjezdnych z najbliższej odległości zdobył Bartosz Sitarz. Jednak bardzo dobrze grający gospodarze strzelili w odpowiedzi dwie bramki. Najpierw Aureliusz Krzyżanowski skutecznie wykończył kontratak swojego zespołu, a kwadrans później, po dalekim dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Moszczenicy, Tomasz Stańczyk wyprowadził IKS na prowadzenie. Sporo czasu zajęło piłkarzom Włókniarza otrząśnięcie się po tych ciosach, ale tuż przed końcem pierwszej połowy udało im się wyrównać. Jeden z zawodników Inowłodza niefortunnie interweniował i trafił piłką do swojej bramki. Druga odsłona meczu to już dominacja piłkarzy z Moszczenicy. Goście najpierw za sprawą Zbigniewa Kowalczyka wyszli na prowadzenie 3-2, a potem stwarzali sobie pod bramką gospodarzy kolejne klarowne sytuacje, które jednak seryjnie marnowali. Dopiero w ostatniej akcji meczu, który odbywał się przy ciągle padającym deszczu, Marcin Brylikowski trafił wreszcie do siatki i przypieczętował zwycięstwo Włókniarza.

Przegrała niestety piotrkowska Concordia, która na własnym stadionie podejmowała Kasztelana Żarnów. Piotrkowianie przegrywali już 2:0, aby w drugiej połowie zawalczyć o korzystny rezultat. W 57. minucie gola kontaktowego zdobył Artur Jędrzejczyk, a dwie minuty później wyrównał Krystian Bujakowski. Niestety na piętnaście minut przed końcem decydujący cios zadali goście i trzy punkty pojechały do Żarnowa.

Po rozegraniu jedenastu spotkań w tabeli prowadzi Szczerbiec Wolbórz, który zdobył 31 punktów. Na trzecim miejscu z dorobkiem 23 punktów znajduje się Włókniarz Moszczenica, a Concordia, która zgromadziła do tej pory 13 "oczek" jest jedenasta.