Festiwal „Kolory Polski” w powiecie piotrkowskim

Region Czwartek, 20 lipca 20230
24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zawita w nasze strony. W ramach letniego cyklu zaplanowano koncerty w Rozprzy i Wolborzu, gdzie wystąpi m.in. Joanna Kołaczkowska.

Już w najbliższą niedzielę (23 lipca) w Kościele Nawiedzenia NMP w Rozprzy rozbrzmiewać będzie ukraińska muzyka barokowa. Chóralne utwory z XVII i XVIII wieku wykona zespół Partes, prowadzony przez śpiewaczkę, dyrygentkę i muzykolożkę Natalię Chmilewską. Będą to zarówno utwory a cappella, jak i z towarzyszeniem organów, na których zagra Natalia Fomenko. W programie znajdą się między innymi kompozycje Mykoły Dyleckiego, znanego ukraińskiego kompozytora tamtych czasów, który odwoływał się do twórczości polskich autorów.

 

Tydzień później (30 lipca) „Kolory Polski” zapraszają natomiast do Wolborza, gdzie na scenie plenerowej w parku przy Pałacu Biskupów Kujawskich królować będzie muzyka gospel. Wystąpi poznański zespół Gospel Joy, który już od ćwierć wieku koncertuje z powodzeniem w Polsce i za granicą. Grupie towarzyszyć będzie aktorka teatralna i kabaretowa Joanna Kołaczkowska, znana z kabaretów Drugi Garnitur, Potem i Hrabi. W programie znajdą się pieśni gospel po polsku i po angielsku, także takie utwory, w których wykonaniu mogą wziąć udział widzowie.

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 

Oto szczegóły dotyczące lokalizacji i czasu koncertów wędrownego festiwalu w naszym powiecie:

 

Gdzie: Rozprza, Kościół pw. Nawiedzenia NMP, Rynek Piastowski 23

Kiedy: 23.07.2023, godz. 19:00

Wykonawcy: Natalia Formenko na organach i zespół Partes (Ukraina)

 

Gdzie: Wolbórz, park przy Pałacu Biskupów Kujawskich, ul. Frycza Modrzewskiego 107

Kiedy: 30 lipca 2023, godz. 18.00

Wykonawcy: Gospel Joy & Joanna Kołaczkowska

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat