Advertisement

Dwie noce z utrudnieniami na A1

GDDKiARegion Wtorek, 06 września 20223
W związku z koniecznością przeprowadzenia nocnych badań oświetlenia autostrady A1 w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego, w ciągu dwóch najbliższych nocny (6/7 i 7/8 września) należy spodziewać się utrudnień, ponieważ prace będą wymagały kilkakrotnego zatrzymania ruchu.
fot.: GDDKiA fot.: GDDKiA

Pierwszej nocy (6/7 września) prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Katowic. Kilkakrotnie będzie zatrzymywany ruch na 346 km autostrady (ok. dwóch km przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód jadąc od strony Łodzi) i na 325 km drogi ekspresowej S8 (ok. kilometra przed węzłem Piotrków Tryb. Północ jadąc od strony Warszawy). 

 

Drugiej nocy (7/8 września) pomiary będą realizowane w rejonie węzła Tuszyn na jezdni w kierunku Gdańska. W związku z tym, ruch zostanie wstrzymany na 338 km trasy, a także na wszystkich łącznicach węzła Piotrków Trybunalski Południe. W tym przypadku kolejno na kierunkach:

  • Piotrków Trybunalski – Gdańsk
  • Piotrków Trybunalski – Katowice
  • Gdańsk – Piotrków Trybunalski
  • Gdańsk – Bełchatów
  • Bełchatów – Gdańsk

Przewidujemy, że planowe prace będą wymagały kilku (3-5) zatrzymań ruchu we wskazanych miejscach, przy czym jednorazowo zatrzymanie nie powinno trwać dłużej niż 15 – 20 min. Pierwsze z nich nastąpi nie wcześniej niż o godz. 21.00. Pomiary oświetlenia powinny zakończyć się po północy, a przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi we wczesnych godzinach porannych - mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

 

Przygotowania związane z pracami rozpoczną się już ok. godz. 15.00 (zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia), kiedy ruszy  montaż oznakowania tymczasowej organizacji ruchu, co również będzie się wiązało z pewnymi niedogodnościami.

 

W przypadku złych warunków atmosferycznych, np. wystąpienia opadów, konieczne może okazać się powtórzenia pomiarów.   

 

 

W przypadku prac zaplanowanych na noc 6/7 września zamykane odcinki można ominąć jadąc:

 

- Z Łodzi: na węźle Tuszyn kierować się na DK12/91 i dalej przez Piotrków Tryb. DK91 do węzła Kamieńsk

- Z Warszawy: na węźle Piotrków Tryb. Wschód z S8 zjechać na DK91 i dojechać nią również do węzła Kamieńsk

 

W przypadku prac w nocy 7/8 września jadąc A1 od strony Katowic i S8 od Warszawy należy  zjechać na węźle Piotrków Tryb. Północ na DK12/91 i dojechać nią do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.09.2022 17:41

W nocy to ja śpię.

10


dvo ~dvo (Gość)06.09.2022 08:22

Co z tego, że jest autostrada? Ciągle jakieś zatrzymania ruchu i inne. Nadal trzeba jeździć przez Srock.

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat