Advertisement

Droga czasowo zamknięta

Region Wtorek, 19 września 20233
Prace na drodze pomiędzy Kalską Wolą a Kruszowem w gminie Czarnocin są już bardzo zaawansowane. Kierowcy przyzwyczaili się w ostatnich tygodniach, że pokonując ten odcinek mogą się natknąć na pewne utrudnienia. Urzędnicy informują jednak, że we wtorek (19.09.2023) ten odcinek wraz ze skrzyżowaniem z kapliczką i zjazdem na Czarnocin, będą całkowicie wyłączone dla ruchu.

Ładuję galerię...

Dobre drogi to priorytet Gminy Czarnocin, która pozyskuje się na ten cel pieniądze i sukcesywnie przeprowadzi remonty dróg. To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się nimi, ale także możliwość szybszego dotarcia do innych miejscowości. Aktualnie na terenie Gminy Czarnocin trwa inwestycja przebudowy drogi nr 3313E relacji Róża-Kruszów- Kalska Wola. Zgodnie z zapisami umowy już teraz wykonana została nowa nawierzchnia bitumiczna, a do realizacji pozostały jeszcze m.in. dokończenie przebudowy i budowy zjazdów, odtworzenie i wykonanie nowych rowów, a także wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego - wyjaśniają urzędnicy z Czarnocina.

Umowa zawarta z wykonawcą zakłada, że inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca roku kalendarzowego. Firma wykonująca remont zapewniła jednak, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zadanie zostanie zakończone dużo wcześniej.

 

Wartość inwestycji to 9 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dofinansowanie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_rolnik ~go?ć_rolnik (Gość)21.09.2023 06:29

W ostatnich latach tych dobrych dróg w powiecie przybyło bardzo dużo .Mieszkańcy wsi to docenią przy wyborach .Tego za poprzedniej władzy nie było a kto wówczas rządził?

10


chodnikkkkk ~chodnikkkkk (Gość)19.09.2023 10:09

Wszędzie budują chodniki tylko nie w gminie Grabica......

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.09.2023 09:57

A co z ulicą scaleniową?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat