Advertisement

Dożynki z Luką Rosim

ePiotrkowRegion Wtorek, 30 sierpnia 20221
Na zabawę dożynkową w najbliższą niedzielę zaprasza gmina Moszczenica. Nie zabraknie muzycznych atrakcji, a gwiazdą wieczoru będzie Luka Rosi.
Fot. Luka Rosi/Facebook Fot. Luka Rosi/Facebook

Parafialno-Gminne Dożynki zaplanowano na 4 września. Święto plonów poprzedzi msza święta, o godz. 12.00 w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy. Następnie korowód dożynkowy przejdzie do amfiteatru, gdzie o godz. 13:30 rozpoczną się główne uroczystości obrzędowe.


W tym roku starostami dożynek będą Monika Hejduk i Wojciech Jarzębowski.

 
Po ceremoniale dożynkowym zaplanowano występy lokalnych artystów. Wystąpią m.in. dziecięcy zespół Koraliki z Czarnocina oraz zespoły działające przy GOKiS tj. JACY TACY Moszczeniacy, Kapela Tolka Gałązki i Kapela Ludowa Tkacze. Na finał zaśpiewa Luka Rosi. 

Podczas tegorocznych dożynek będzie można zobaczyć na żywo pokaz cięcia zboża kosami, kosiarką oraz prace orne przygotowane przez naszych przyjaciół pasjonatów rolnictwa. Obok amfiteatru odbędą się też prezentacje stołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Moszczenica, stoisko z miodami oraz stoiska handlowe i gastronomiczne – mówi dyrektor GOKiS-u Włodzimierz Kaźmierczak, współorganizator dożynek.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prof. Antoni ~Prof. Antoni (Gość)31.08.2022 09:06

A kto to za artysta ten Luka Rosi?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat