Advertisement

Co z ośrodkiem zdrowia w Grabicy?

Strefa FMRegion Sobota, 15 stycznia 2022470714
Mieszkańcy gminy Grabica zwrócili uwagę na godziny funkcjonowania Gminnego Ośrodka Zdrowia w Grabicy. Jak poinformowali naszą redakcję, z pomocy lekarskiej można skorzystać tylko do godziny 14 zamiast do 18. Niebawem ma się to zmienić, bo… publiczny ośrodek zostanie przekształcony w niepubliczny.
fot. pixabay.com / orzalaga fot. pixabay.com / orzalaga

Budynek jest własnością gminy Grabica, ale został on użyczony Starostwu Powiatowemu w Piotrkowie i Powiatowe Centrum Matki i Dziecka prowadzi tam publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia.

Jak powiedział nam wójt gminy Grabica, problem zgłaszany naszej redakcji przez mieszkańców jest mu znany i podejmował działania w tej sprawie.

- Wielokrotnie prosiliśmy o wydłużenie godzin pracy ośrodka. Tłumaczenie zawsze było takie, że brakuje lekarzy i nie ma na to pieniędzy. Sytuacja diametralnie zmieniła się w tym roku, gdy dostaliśmy od starosty pismo z informacją, że Gminny Ośrodek Zdrowia w Grabicy zostanie zlikwidowany. W związku z tym ogłosimy konkurs na nowego najemcę budynku, po to, aby mógł prowadzić niepubliczny ośrodek. Wtedy zaoferuje on mieszkańcom naszej gminy podstawowy pakiet medyczny, który będzie funkcjonować od godziny 10 do 18 - wyjaśnia Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica.

Gmina nie może prowadzić publicznego ośrodka zdrowia, ponieważ nie będzie mogła uzyskać dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Podobnie jest w przypadku starostwa powiatowego. Publiczny ośrodek może za to prowadzić szpital powiatowy.

- Szpital ma trudną sytuację finansową. Patrzymy na to ze zrozumieniem. Jak najszybciej ogłosimy konkurs, mamy też informacje, że są podmioty zainteresowane prowadzeniem ośrodka. Mamy nadzieję, że uda się przekształcić ten ośrodek w niepubliczny w sposób płynny, bez przerw w jego funkcjonowaniu. Uspokajam i zapewniam mieszkańców, że nic złego z ośrodkiem się nie wydarzy i podstawowa opieka zdrowotna będzie w Grabicy dostępna - mówi wójt Krzysztof Kuliński.

Konkurs na nowego najemcę ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Typ ~Typ (Gość)16.01.2022 11:53

Zobaczcie jak będzie niepubliczny będzie czyny do 18
Prywatny dostał by zaraz karę gdyby pracował do 14

10


Lok ~Lok (Gość)16.01.2022 11:39

Przecież od wielu lat w Piotrkowie funkcjonują w 90 procentach niepubliczne ośrodki zdrowia i tylko dzięki temu ten system zdrowia jeszcze działa. A co na wsi mają mieć takie i takie , jak tam garstka mieszkańców

30


Janiki ~Janiki (Gość)16.01.2022 11:37

Pisowskie rządy rozłożył służbę zdrowia, gospodarkę, system emerytalny , wojski polskie, politykę zagraniczną, skłócili nas ze wszystkimi . Ale zapewne w tvp powiedzą że to wina Tuska

30


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)16.01.2022 09:32

Do tego doprowadzają rządy pis. Drożyzna i brak kasy na służbę zdrowia

33


Zossi ~Zossi (Gość)16.01.2022 09:41

Od dawna powinien być niepubliczny tak jak wszędzie. Bo to lekarze powinni prowadzić. Wówczas pracują u siebie i się starają. A jak na państwowej pensji to wiadomo jak.

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.01.2022 11:22

Wszystko idzie pod młotek. Nie tylko przychodnia w Grabicy, ale każda, którą powiat prowadzi i szpital również. Piszecie tu, że to wina Starosty, a i owszem, a ja się pytam gdzie są wszyscy radni, którzy na to pozwalają???? Radni z PIS, którzy jeszcze w poprzedniej kadencji tak walczy o szpital, a teraz co??? Sami głosują nad likwidacją...I to oni są w 100% odpowiedzialni za to, co się stanie ze szpitalem i że wszystkimi przychidniami i poradniami.

00


:( ~:( (Gość)15.01.2022 17:13

Starosta rozłożył przychodnię, szpital i cały powiat.
Niestety nie mamy szczęścia do "rządzących" w mieście i powiecie. Zero kompetencji.

130


Inny ~Inny (Gość)16.01.2022 09:16

NFZ i polityka Państwa doprowadziło do zniszczenia publicznej służby zdrowia tylko dzięki niepublicznej służbie zdrowia mamy jeszcze dostęp do lekarza na wsi i dzięki mądrym Wójtom i Burmistrzom oraz Staroście

11


Z Boryszowa ~Z Boryszowa (Gość)15.01.2022 16:18

Starostwo powiatowe i wójt z pełeselu rozłożyli przychodnie na łopatki.
Teraz prywaciarza na zarobek wpuszczą.

130


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat