artykuł sponsorowany

Były prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski - bierzmy sprawy w swoje ręce

Czwartek, 04 kwietnia 2024
Publikujemy manifest Jacka Sokalskiego
Były prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski - bierzmy sprawy w swoje ręce

Szanowni Państwo,
Członkowie Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Odpowiadając na pomówienia w stosunku do mojej osoby przez PREZYDIUM RADY NADZORCZEJ w mediach płatnych (z naszych czynszów) oraz w formie ogłoszeń na klatkach schodowych informuję, że wznawiam działalność na rzecz naszej Spółdzielni –TERAZ JUŻ jako aktywny członek PSM wraz z grupą jej mieszkańców.

 

Będziemy sprawdzać:

Jak wydawane były nasze pieniądze przez ostatnie lata z czynszów - patrząc na stan naszych bloków, klatek, chodników, parkingów, trawników, terenów rekreacyjnych wokół nich itd.

 

Czy kontrole zamawiane przez służby PSM za tysiące złotych były rzetelne?

 

W krótkim okresie mojej pracy udało mi się ustalić, że niektóre z umów o wielomilionowej wartości, zawierane były na bardzo długi okres - 16 lat bez możliwości skorzystania z propozycji innych firm konkurencyjnych. Takie działania są CO NAJMNIEJ niegospodarnością, Jako Prezes Zarządu Spółdzielni byłem z mocy prawa zobowiązany do ochrony środków należących do jej członków. Ponieważ przez 8 miesięcy Prezydium Rady Nadzorczej nie reagowało na moje zgłoszenia, sprawa została przekazana do PROKURATURY.

 

Będziemy sprawdzać, czy Spółdzielnia stara się o środki zewnętrzne w tym UNIJNE na remonty, pielęgnację zieleni i inne tak, by Wasze czynsze nie rosły.

 

Będziemy sprawdzać:

 

Jak organizowane były przetargi w ostatnich latach skoro wprowadzenie przeze mnie nowych zasad w 2024 r. dały Spółdzielni wyraźne finansowe korzyści. Już w pierwszych przetargach pojawiły się nowe firmy oferujące znacznie niższe ceny (nawet od 30 do 40 procent taniej) za usługi niż firmy współpracujące z PSM od dawna.

 

Będąc krótko w składzie Zarządu, robiłem wszystko by przywrócić dobry wizerunek Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Odbyłem dziesiątki spotkań z mieszkańcami. Wiele z nich przeprowadziłem przed blokami, aby osobiście przekonać się jak wyglądają zgłaszane przez nich problemy. Te rozmowy pozwoliły na rozwiązanie bieżących trudności jak i spraw z którymi nasi mieszkańcy borykali się latami – Prezydium Rady tego nie akceptowało.

 

Te praktyki będę kontynuował pomagając mieszkańcom w rozwiązywaniu codziennych problemów w kontaktach ze Spółdzielnią.

 

Zachęcamy wszystkich członków PSM do dołączenia do nas jak i do naszej grupy na FB „Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa– nasze pieniądze, nasze sprawy”.

 

Jacek Sokalski

były PREZES ZARZĄDU PSM . Dla kontaktu bezpośredniego podaję tel. 601 98 48 00

POLECAMY


Zainteresował temat?

13

3


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat