9 milionów dla Moszczenicy

Wtorek, 09 listopada 20215
Gmina Moszczenica otrzyma 9 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tej kwoty wykonane zostaną dwie inwestycje - związane z infrastrukturą i oświatą.
Szkoła Podstawowa w Srocku doczeka się remontu / fot.: UG Moszczenicy Szkoła Podstawowa w Srocku doczeka się remontu / fot.: UG Moszczenicy

Pierwsze z zadań to rozbudowa drogi gminnej w Gazomi Starej na odcinku od końca ul. Gazomskiej do granic sołectwa Wola Moszczenicka. Koszt prac to 4 mln 750 tys. złotych. – To kolejna duża inwestycja w tym miejscu, bowiem niedawno położona została tam kanalizacja sanitarna. Można powiedzieć, że sołectwo Gazomia Stara będzie jednym z najnowocześniejszych obszarów w gminie pod względem infrastruktury – podkreśla wójt Marceli Piekarek.

 

Druga inwestycja ucieszy mieszkańców Srocka.

Będziemy kontynuować rozbudowę Szkoły Podstawowej w Srocku. W ramach dotacji przebudujemy m.in. istniejący budynek oraz dobudujemy nowe skrzydło. Na te prace gmina otrzyma 4 mln 250 tys. złotych. Wcześniej udało się wybudować fundamenty nowego skrzydła. Kwota dotacji nie pokryje wszystkich kosztów, więc gmina będzie musiała je pokryć z własnego budżetu.

- wyjaśnia Marceli Piekarek, który zapewnia jednocześnie, że urzędnicy nadal będą starali się pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych.

 
- Złożyliśmy więcej wniosków, ale nie na wszystkie udało się tym razem wywalczyć pieniądze. Nie poddajemy się. Już wiemy, że wkrótce będzie kolejny nabór i oczywiście będziemy składać nasze wnioski i walczyć o każdą możliwą złotówkę z tej puli. Pukamy do każdych drzwi. I co ważne, dostajemy wsparcie od osób i instytucji, za które chcę serdecznie w imieniu naszej lokalnej społeczności podziękować.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak ~cwaniak (Gość)10.11.2021 12:01

Gminy, Powiaty, Miasta dostali po kilka milionów a ile stracili? jeden wielki wał!!! dali troche by zabrać więcej

01


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.11.2021 06:28

Czy w naszej nowoczesności słychać może coś o światłowodzie w Moszczenicy?

20


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)09.11.2021 19:52

Wreszcie kaska wpadnie

21


as ~as (Gość)09.11.2021 18:43

Brawo PiS, ,który dba o tych mniejszych

33


Kazik ~Kazik (Gość)09.11.2021 08:42

Tak dostaną na papierze jak Bruksela kasy nie da to będzie po ptokach. Jak można dzielić tort którego się nie ma.
Ten niby nowy ład to będzie wielki wał i dopiero będzie rozczarowanie

118


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat