Czy gmina Moszczenica będzie ogrzewana za pomocą geotermii? Jest na to szansa. Władze gminy pozyskały 100 procent dofinansowania na wykonanie próbnego odwiertu, który pozwoli ustalić czy znajdujące się pod ziemią zasoby, mogą być wykorzystywane do celów ogrzewania.
„Goya. Śladami mistrza" - to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym "PIKSEL". Seans zaplanowano w czwartek o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży.
Od kiedy smartfony stały się nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia, ich ochrona przed uszkodzeniami stała się tematem, który dotyczy każdego z nas. Telefon to nie tylko urządzenie do komunikacji; to nasz osobisty asystent, źródło rozrywki, narzędzie pracy i centrum naszych cyfrowych światów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, aby zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem.
Wypadki zdarzają się każdemu. Upadek telefonu z ręki, wypadnięcie z kieszeni, czy niefortunne zderzenie z twardą powierzchnią – to scenariusze, które mogą przytrafić się każdemu i często kończą się pękniętym ekranem lub innymi uszkodzeniami. Koszty naprawy mogą być wysokie, a utrata danych i niedogodności związane z czasowym brakiem telefonu są często dużym problemem. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak możemy zabezpieczyć nasze urządzenia przed takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.
Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent niż elegancki zegarek lub piękna biżuteria, szczególnie jeżeli ma to być wręczone bliskiej osobie. Wiele osób nie może jednak znaleźć czasu na to, aby wybrać się do pobliskiego jubilera lub sklepu z oryginalnymi zegarkami i następnie poświęcić kilkadziesiąt minut na porównywanie poszczególnych modeli. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się sklep z biżuterią online, w którym można również znaleźć zegarki od wielu cenionych producentów.
Ma wielkość puszki od napoju, ale naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami. Kiedy już powstanie, będzie wystrzelona przez rakietę w kosmos na wysokość 2,5 kilometra. Mowa o CanSat, czyli sondzie kosmicznej budowanej przez piotrkowskich nastolatków.
Mamy ważną informację dla wszystkich, którzy planują załatwiać dzisiaj (22.11.2023) swoje sprawy w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Magistrat przez 1,5 godziny wstrzyma obsługę petentów.
Mariusz Koperski spotkał się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Pisarz, dziennikarz i literaturoznawca, który urodził się właśnie w Piotrkowie, od lat mieszka na Podhalu. Jest twórcą m.in. poczytnej "Zakopiańskiej powieści kryminalnej".
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
Widoczny na zdjęciu budynek zdecydowana większość mieszkańców kojarzy z obiektem Telekomunikacji Polskiej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w tym miejscu budowano teatr. I to nie mały. Miał być to obiekt mieszczący ponad 1000 widzów.
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"?
W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.