Artykuły do tagu: przysięga

Przysięga wojskowa z wystawą sprzętu przyciągnęła całe rodziny
W sobotnie przedpołudnie w Wolborzu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa. Goście wydarzenia mogli zapoznać się z najnowszą bronią i wyposażeniem oraz skosztować prawdziwej wojskowej grochówki.
Wojskowi złożą przysięgę w Wolborzu
Już w połowie marca na terenie kompleksu sportowego Orlik w Wolborzu odbędzie się przysięga wojskowa. Udział w niej weźmie około 400 żołnierzy.
6 lat łódzkich Terytorialsów
W rozpoczętym już 2024 roku 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej będzie obchodziła swoje sześciolecie istnienia. Jej formowanie rozpoczęło się w styczniu 2018 roku. Sprawdziliśmy, jakie działania podejmowali łódzcy Terytorialsi w minionym roku.
Żołnierze złożyli przysięgę
Żołnierze IV Turnusu Szkolenia Podstawowego Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli w sobotę uroczystą przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się w parku św. Jana Pawła II.
Przysięga wojskowa już w sobotę w Piotrkowie
W sobotę w parku św. Jana Pawła II odbędzie się Uroczysta Przysięga Wojskowa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej 25 BKpow w Tomaszowie Mazowieckim. Na czas uroczystości w godz. 9-15 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki.
Takiego wydarzenia w Piotrkowie jeszcze nie było (ZDJĘCIA)
Przysięga żołnierzy WOT odbyła się w sobotę, 28 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim. Była to pierwsza w tym roku przysięga ochotników 9ŁBOT, a zarazem pierwsza tego typu uroczystość w trybunalskim grodzie.
Żołnierze złożą przysięgę w Piotrkowie
Po raz pierwszy w swojej historii żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim. Ta chwila jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza.
Przysięgli służyć wiernie Rzeczypospolitej
W miniony weekend na placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Złożyło ją 100 nowych Terytorialsów, którzy przez ostatnich 16 dni szkolili się w koszarach formowanego od sierpnia 93. batalionu lekkiej piechoty w Łasku.
Przysięga i święto Terytorialsów
Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy, połączona z obchodami święta 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Ponad 60 ochotników poszerzyło szeregi łódzkich terytorialsów
Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 30 z nich ukończyło szkolenie podstawowe, druga połowa to rezerwiści, którzy odbyli szkolenie wyrównawcze.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat