Żołnierze złożyli przysięgę

Sobota, 08 lipca 202347
Żołnierze IV Turnusu Szkolenia Podstawowego Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli w sobotę uroczystą przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się w parku św. Jana Pawła II.

Ładuję galerię...

Przysięgę złożyło około 80 żołnierzy, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Wśród nich nie zabrakło uczniów ZSP nr 4, którzy kształcili się w klasie mundurowej. 

Przede wszystkim do służby skłania mnie chęć pomocy ojczyźnie w razie wojny, ale też tradycje rodzinne, bo mój dziadek i wujek są związani z wojskiem. Dzisiaj towarzyszyły mi rozmaite emocje, od stresu po dumę. Uczyłem się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie w klasie wojskowej i to również nakierowało mnie, aby pójść do kawalerii. Swoje dalsze plany wiąże z wojskiem. Teraz chciałbym pójść do Dęblina, a potem znów wrócić do Tomaszowa - mówi szer. Kryspin Rudzki z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie.

 

Żołnierze, którzy składali przysięgę mówili nam, że był to dla nich trudny okres, ale jego zwieńczeniem była dzisiejsza uroczystość.

 

Dzisiaj są łzy wzruszenia, bo był to dla mnie ciężki okres. Przede wszystkim rozstanie z kobietą, z którą jestem codziennie od 6 lat. Wierzyła we mnie, dałem radę, choć nie było łatwo. Wszystko poszło jednak dobrze, jesteśmy po przysiędze i jestem żołnierzem - mówił z dumą szer. Filip Wojciechowski z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie.

Wzruszenia nie kryli także bliscy składających przysięgę żołnierzy.

Co czuje ojciec w takich chwilach? Wiadomo, dumę. Mam nadzieję, że synowi wszystko dobrze pójdzie i będzie dalej udowadniał, że chce robić to, co lubi. Już kolejny raz nam pokazał, jak dla niego jest to ważne. Dzisiaj syn dostał wyróżnienie. Oby tak dalej - mówi Krzysztof Dębowski, ojciec jednego z żołnierzy. - Oprócz dumy jest także niepewność. Nie wiadomo co przyniesie życie, a żyjemy w takich czasach trudnych i w każdej chwili może być wezwanie, że trzeba się zbierać i ruszać do walki. On się tego nie boi. Syn zawsze nam powtarzał, że w każdej porze wstaje i walczy za ojczyznę - dodaje Ilona Dębowska.

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

4


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)08.07.2023 18:45

Po pierwsze te dzieci to bardziej na harcerzy pasują a nie na żołnierzy :D
Po drugie żaden z nich nawet beretu nie ma porządnie złożonego ,wszyscy na tak zwanego Jana., A po trzecie przysięga to powinna być w jednostce i kiedyś to było wydarzenie owiane nuta tajemnicy bo tylko ten zobaczył przysięgę kto był zaproszony a teraz zrobili z tego widowisko dla każdego więc to już samo w sobie traci na wartości , i to jeszcze w mieście w którym nie ma jednostki. Sory chłopcy ale to żałosne jest

1311


gość ? ~gość ? (Gość)09.07.2023 11:03

Czy ktoś potrafi uzasadnić, dlaczego przysięga odbyła się w naszym mieście, a nie w Tomaszowie? Komunikacja, transport, ochrona. Tak wygląda szastanie pieniędzmi podatników.
Może przysięgi pierwszoklasistów będziemy organizować w Tomaszowie, ktoś wie?

65


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)08.07.2023 23:31

Cytuję:
... bronić jej niepodległości i granic, stać na straży konstytucji...


Ale RP nie jest państwem niepodległym. Musimy w podskokach wdrażać wytyczne płynące z Brukseli, Waszyngtonu, Jerozolimy, a ostatnio nawet z Kijowa. A nad konstytucją stoją ustne rozporządzenia wydawane przez premiera - dowód: "pandemia". Ale przysięga fajnie brzmi, a że rozmija się z rzeczywistością... Coś pomieszałem?

104


Johnny B. ~Johnny B. (Gość)10.07.2023 11:26

No i fajnie jak byłem młody też należałem do harcerstwa tak to się wtedy nazywało i te wspaniałe przysięgi na Trzech Morgach.Czuwaj Żołnierze.

22


ech co z tą Polską ? ~ech co z tą Polską ? (Gość)08.07.2023 23:35

Tragiczne jest to, że w tym kraju stawia się ostatnio na żołnierzy i policjantów, a nie na nauczycieli i inżynierów. Przyszłość Polski rysuje się w czarnych barwach.

139


śmieszek ~śmieszek (Gość)08.07.2023 17:41

Nowość. Coś ważnego musi się dziać w Warszawie skoro nie było Macierewicza.....przecież by tego nie przepuścił na na bank....

109


Malolat ~Malolat (Gość)10.07.2023 00:12

Dobrowolni żołnierze tzw niedzielne wojaki w razie jakiegoś ataku innych wojsk oni dobrowolnie uciekna. Ehh wojsko na godziny od 7do 14

44


weteran ~weteran (Gość)09.07.2023 22:33

A coś wiadomo o stanie zdrowia żołnierki której nie wyszedł za dobrze skok spadochronowy ze śmigłowca w poprzednim tygodniu?

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.07.2023 21:56

Przez tą zamkniętą ulicę spóźniłam się na rozmowę o pracę

28


Strategia ~Strategia (Gość)09.07.2023 11:08

To tylko mięso armatnie a dosadnie mówiąc pachołki do gier politycznych tzw interesów wpływowych ludzi itd itp. Pozdrawiam serdecznie.

66


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat