Artykuły do tagu: 2023

Najchętniej czytane artykuły w 2023 roku
Rok 2023 dobiega końca. Jest to dobry czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. W ostatnim dniu roku przypominamy, czym żyliśmy przez ostatnich 365 dni.
Wywiad z Adrianem WITCZAKIEM: Mam plan dla Piotrkowa
Adrian WITCZAK [32 lata], lider opozycji w regionie, najaktywniejszy Radny Rady Miejskiej, uwielbiany przez uczniów nauczyciel, świetny wykładowca, przedsiębiorca, Prezes Instytutu Nauki i Nowoczesnej Edukacji. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Magister inżynier nauk leśnych, magister biologii, absolwent Zarządzania i Finansów Publicznych oraz Doctor of Business Administration. Autor projektów edukacyjnych, publikacji i artykułów naukowych. Wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nagrodzony najwyższym uniwersyteckim odznaczeniem za działalność naukową i organizacyjną. Dzięki współpracy z parlamentarzystami zdobył duże doświadczenie w pracy sejmowej. Od dziecka zaangażowany społecznie, odważnie zabiera głos w ważnych sprawach publicznych. Za zorganizowanie Strajku Kobiet został zatrzymany przez Policję. Kandydat do Sejmu RP, który proponuje kompleksowy plan dla regionu.
Okręg nr 10. Prognoza wyników wyborów do Sejmu
Prognozę przygotowaliśmy na podstawie informacji pozyskanych nieoficjalnie od tych komitetów wyborczych, które systematycznie prowadzą sondaże na własne potrzeby. Przedstawione poniżej wyniki to średnia arytmetyczna tych sondaży. Podchodzić do nich należy ze sporym dystansem, bo wyniki nadchodzących wyborów są chyba najmniej przewidywalne od 1989 roku.
S12 z Piotrkowa do Sulejowa już w 2023?
Do końca kolejnej kadencji parlamentu, czyli do 2023 ma zostać oddany do użytku pierwszy odcinek S12 od Piotrkowa do Sulejowa. Taką informację przekazali dziennikarzom podczas czwartkowej konferencji prasowej posłowie PiS.
Jeżeli nie wiadomo, o który czwartek chodzi, to wyjaśniamy, że wspomniane wydarzenie miało miejsce w czwartek, 27 czerwca 2019 roku.
Mieszkańcy regionu na
Niektórzy wyjeżdżali w nocy, inni tuż nad ranem, by dotrzeć w niedzielę przed południem do centrum Warszawy. W sumie z naszego regionu pojechało ponad dwadzieścia autokarów. Wiele też osób docierało do stolicy na własną rękę.
Zagłosuj na najlepsze projekty Budżetu Obywatelskiego 2023
Już w najbliższy poniedziałek (11.09.23 r.) rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec Piotrkowa może oddać 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów. Głosować można jedynie za pomocą strony internetowej piotrkowianiedecyduja.pl.
Termin przyjmowania zgłoszeń na Piotrkowski CUP 2023 dobiega końca   
Już 6 sierpnia na Stadionie Piłkarskim w Moszczenicy odbędzie się Piotrkowski CUP 2023, czyli amatorski turniej piłki nożnej organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Trybunalskim. Zgłoszenia nadsyłać można do końca lipca.
Rekrutacja do szkół średnich na ostatniej prostej
Absolwenci podstawówek poznają jutro wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się poszczególne szkoły ponadpodstawowe w Piotrkowie.
Maturzyści wiedzą już, na czym stoją
Absolwenci szkół średnich poznali dziś wyniki matur i odebrali świadectwa dojrzałości.
Poznaliśmy laureatów konkursu Innowacyjny Samorząd 2023
W konkursie Innowacyjny Samorząd co roku nagradzane są gminy, miasta, powiaty i województwa, mogące pochwalić się najbardziej innowacyjnymi projektami, które stają się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. Organizatorem konkursu jest Serwis Samorządowy PAP. W tym roku, po raz kolejny, konkurs honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat