Advertisement

Artykuły do tagu: szczepienia

Stać nas na lepszą profilaktykę
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Z powietrza pomagają szczepić lisy
Akcja szczepienia lisów wolno żyjących realizowana jest obecnie na terenie województwa łódzkiego. Zwierzęta są szczepione przeciwko wściekliźnie. W pomoc służbom weterynaryjnym zaangażował się także Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
Szczepienia przeciwko HPV: szersza ochrona to najlepsza inwestycja w zdrowie - mówią jednogłośnie polscy i litewscy eksperci
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
Ostatnie terminy szczepień dla nastolatek
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przedłużył zapisy na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV dla 14-letnich dziewcząt z Piotrkowa Trybunalskiego. Osoby chętne będą mogły się zaszczepić jednak jeszcze tylko w najbliższy poniedziałek (4 lipca) i czwartek (7 lipca).
Promowali szczepienia, wygrali sprzęt sportowy
Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie została laureatem wojewódzkiego konkursu na najlepszy film promujący szczepienia Przygotowany przez uczniów film promujący szczepienia przeciw covid-19 zajął IV miejsce w województwie. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa łódzkiego.
Epidemia covid-19 zniesiona. Czy nadal chcemy się szczepić?
Nie mamy już w Polsce epidemii koronawirusa. Od poniedziałku jest za to stan zagrożenia epidemią. Sprawdzamy jakie jest zainteresowanie szczepieniami przeciw covid-19 w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie.
Bezpłatne szczepienia przeciw HPV
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie rozpoczęły się zapisy na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi HPV. Skorzystać z nich mogą wyłącznie 14-letnie dziewczyny mieszkające w Piotrkowie.
W piotrkowskim szpitalu będą szczepić przeciwko HPV
Blisko 210 tysięcy złotych otrzymał Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie na wykonywanie szczepień przeciwko groźnemu przede wszystkim dla kobiet - wirusowi brodawczaka ludzkiego - HPV.
Darmowe szczepienia dla Ukraińców
Personel Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zachęca Ukraińców do darmowych szczepień przeciwko COVID-19. Pacjenci mogą przyjąć preparaty: Pfizer, Johnson&Johnson oraz Nuvaxovid.
Nowa szczepionka przeciw COVID-19 już w Piotrkowie
Szczepionka Nuvaxovid jest już w Piotrkowie Trybunalskim. To nowy preparat, który ma pozwolić nam uodpornić się przeciw COVID-19. Od piątku (04.03.2022) mieszkańcy regionu mogą już przyjmować go w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat