Advertisement

Ostatnie terminy szczepień dla nastolatek

ePiotrkow Piątek, 01 lipca 202213631
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przedłużył zapisy na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV dla 14-letnich dziewcząt z Piotrkowa Trybunalskiego. Osoby chętne będą mogły się zaszczepić jednak jeszcze tylko w najbliższy poniedziałek (4 lipca) i czwartek (7 lipca).
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Szczepienia odbywają się w trybie 2-dawkowym, kolejna dawka musi być podana po około 6 miesiącach. Zachęcamy zatem serdecznie do skorzystania z możliwości bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi, który w przypadku zachorowania może grozić poważnymi powikłaniami nowotworowymi. Aby się zapisać, wystarczy zadzwonić: 517-413-406. Pod tym numerem można uzyskać też wszelkie informacje dotyczące szczepionki, jak też o chorobach wywołanych przez tego groźnego wirusa - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

 

Wirus brodawczaka ludzkiego HPV jest główną przyczyną powstawania m.in. raka szyjki macicy. W Polsce odnotowuje się ok. 3 000 zachorowań na ten rodzaj nowotworu rocznie, 50% chorych umiera.

 


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

?????? ~?????? (Gość)01.07.2022 18:39

Co wy tym dziewczynkom proponujecie, ludzkość doszła już do ślepego muru.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat