Pani Barbara Sęk z Wiaderna koło Tomaszowa Mazowieckiego ma w sercu największą w Europie zapinkę. Została utkana specjalnie dla niej w Chinach. Ta pozłacana plecionka z metalowych, sprężystych drutów uratowała jej życie. Wyjątkowy zabieg przeprowadzili lekarze specjaliści ze szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.
Średnia wieku pielęgniarek to 54 lata. I choć jest coraz więcej chętnych na studia pielęgniarskie w tym w Akademii Piotrkowskiej, nie wszystkie chcą pracować w zawodzie. Jest to bowiem praca pod dużą presją, obciążająca fizycznie i psychicznie. Z prognoz wynika, że w 2030 roku w systemie zabraknie 100 tysięcy pielęgniarek i położnych. A jak sytuacja wygląda w naszym regionie? Sprawdzali to prowadzący Magazyn Magiel na antenie Radia Strefa FM.
Dzięki nowej wersji aplikacji mZUS lekarze i asystenci medyczni zaktualizują teraz miejsca świadczenia pracy i specjalizacji. Za jej pośrednictwem mogą również wysłać wniosek w sprawie upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich i wniosek o rehabilitację leczniczą.
Nowemu wicemarszałkowi Piotrowi Wojtysiakowi będzie podlegało 13 jednostek służby zdrowia, w których zatrudnionych jest 12 tysięcy pracowników. Polityk PSL przez kilka lat był starostą piotrkowskim.
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim z nowym sprzętem medycznym i technicznym. Urządzenia zaprezentowano w czwartek (09.12.2021), w obecności władz województwa łódzkiego, które także miało swój wkład w jego zakupie.
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
Przepychanki, szarpanie i groźby - większość pielęgniarek z taką agresją spotyka się na o dzień w pracy. Często pracują ponad siły, bo nie ma jak załatać braków kadrowych. W rozładowaniu stresu ma im pomóc psycholog - o taką opiekę w miejscu pracy apelują do Ministra Zdrowia
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Zmieniły się zasady realizowania e-recept. Od soboty pacjenci będą mogli wykupić leki w ciągu 365 dni, a nie jak do tej pory - w ciągu 30 dni. Wydłużony czas na realizację nie dotyczy wszystkich leków. E-recepty na antybiotyki trzeba będzie zrealizować w ciągu 7 dni, a na leki psychotropowe w czasie 30 dni. Nowy system niepokoi farmaceutów.