Ciało mężczyzny zostało znalezione w przydrożnym rowie w miejscowości Stradzew w gminie Wola Krzysztoporska. Czynności wyjaśniające okoliczności śmierci mężczyzny prowadzi piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury.
W związku z kolejnym etapem prac na budowie autostrady A1 między węzłami Piotrków Trybunalski i Kamieńsk (odc. „B”), w najbliższy wtorek i środę (28 – 29 września) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień. Ma to związek z koniecznością wykonania prac zabezpieczających na dwóch wiaduktach w obrębie węzła Kamieńsk.
Do celi policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez strażników miejskich 40-latek, który zdewastował krzesła z ogródka piwnego baru oraz uszkodził murek. Straty wstępnie zostały oszacowane na 3 tysiące złotych. Sprawca usłyszał już dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Dodatkowo odpowie też za posiadanie substancji psychoaktywnych.
Piotrków Trybunalski włącza się w akcję „Noc spisowa” Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (25 września) każdy - kto jeszcze tego nie uczynił - będzie mógł spisać się w Urzędzie Miasta w godzinach 8:00-22:00.
W sobotni poranek doszło do groźnego pożaru przy ul. Narutowicza w Piotrkowie. Podczas przeszukiwania pomieszczeń strażacy znaleźli ciało 65-latka.
Wojewódzkie obchody 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbyły się w sobotę w Wolborzu. Na uroczystości stawili się druhowie z całego województwa.
W związku z zakończeniem kolejnych etapów prac na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, od najbliższego poniedziałku (13 września) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień w ruchu.
Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego, doszło we wtorkowy (7 września) poranek w miejscowości Proszenie w gminie Wolbórz. Prowadzący daewoo mężczyzna wypadł z drogi. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Od poniedziałku (6 września), korzystając z numeru 998 nie dodzwonimy się już do punktu dowodzenia piotrkowskiej Straży Pożarnej, a wszystkie połączenia alarmowe są kierowane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi, które przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki PSP. Nowy system ma m.in. pomóc wyeliminować trafianie do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych, które są cały czas poważnym problemem, a w niekiedy mogą nawet doprowadzić do tragedii.
Za ten projekt zapłacimy my wszyscy. Społeczności lokalne w ciągu 10 lat stracą 145 mld zł, podczas gdy budżet centralny zyska per saldo 27 mld” – piszą w specjalnym komunikacie przedstawiciele Związku Miast Polskich.