Piotrkowska policja rozpoczęła przesłuchania uczestników lokalnego Strajku Kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, który odbył się 7 listopada w Rynku Trybunalskim. Wszystkie wezwania dotyczą podejrzenia popełnienia wykroczeniem z art. 50 kodeksu wykroczeń dotyczącego nieopuszczenia zbiegowiska publicznego.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Krwiodawcy, którzy chcieliby podzielić się bezcennym lekiem, ratującym życie, tym razem będą mieli taką szansę w Wolborzu. W zamian za oddanie krwi, będzie można otrzymać sadzonkę drzewa.
Wektorowa, mRNA, a może jeszcze inna? Naukowcy z Zakładu Medycyny Środowiskowej UM w Poznaniu sprawdzają nastawienie i poziom zaufania do szczepionek przeciw COVID-19. W badaniu może wziąć udział każda jeszcze niezaszczepiona osoba, wypełniając ankietę.
Do niewielkiego, ale tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednym z domów w miejscowości Biała w gminie Sulejów. W piątek późnym wieczorem strażacy otrzymali sygnał o płomieniach. Na miejsce wyjechali zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy. Niestety 60-letna kobieta nie przeżyła.
Kilka dni temu, 22 lutego, przypadła kolejna rocznica urodzin Roberta Baden-Powella, twórcy skautingu, z którego swój początek wzięło w Polsce harcerstwo. Tego dnia harcerze łączą się podczas Dnia Myśli Braterskiej. Piotrkowscy harcerze także uczcili to święto, choć głównie w małych grupach zastępów.
Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Obecnie obiekt ten jest nazywany Zamkiem, choć przez wieki występował pod różnymi nazwami. Można w wielu źródłach znaleźć go pod nazwą wieży lub pałacu wieżowego. Był siedzibą króla, którą zamieszkiwał on podczas obrad sejmowych.
Luty to najkrótszy miesiąc w roku. Dodatkowo jest oryginalny także z tego powodu, że raz na cztery lata liczy sobie nie 28, a 29 dni. Sprawdziliśmy dlaczego tak się dzieje i jaka jest historia lutego w kalendarzu. Bo jeszcze w 700 roku przed naszą erą w kalendarzach lutego nie było. Ale po kolei...
Przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł, żeby ratować życie, miejsca pracy, przedsiębiorstwa w Polsce - powiedział w piątek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński podczas prezentacji KPO, który rząd przekazuje do konsultacji.