Advertisement

Artykuły do tagu: Piotrkow

Wypadek awionetki zrzucającej szczepionki
Awionetka zrzucająca szczepionki dla lisów awaryjnie lądowała w miejscowości Jamno pod Łowiczem. Maszyna przewróciła się do góry kołami. Samolot wystartował z Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Wyjątkowy koncert i odznaczenie
W Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbył się koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej. Muzyka uświetniła w ten sposób podsumowanie projektu Rowerowy Rajd Modrzewskiego z okazji 750-lecia nadania Wolborzowi praw miejskich. Nie obyło się też bez indywidualnych wyróżnień.
Wystawa ustawiona bez pozwolenia. ZDiUM reaguje
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wszczął postępowanie w sprawie wystawy zlokalizowanej przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej. Okazało się, że tablice umieszczone są w pasie drogowym, a organizator wystawy nie uzyskał na to stosownych zgód i pozwoleń.
Piotrkowianin zwycięża po serii rzutów karnych
Piotrkowianin po niezwykle zaciętym spotkaniu wywalczył dwa punkty w Kwidzynie. Po upływie regulaminowego czasu gry piotrkowianie remisowali z gospodarzami 27:27. W serii rzutów karnych lepiej spisał się zespół Michała Matyjasika. Chociaż wcześniej piotrkowianie rzucali siódemki bardzo słabo (trafili tylko 3 z 7 wykonywanych). Na uwagę zasługuje powrót po kontuzji na ligowe boiska Jana Stolarskiego.
Żądają dymisji rektora
Przedstawiciele piotrkowskiej Platformy Obywatelskiej są oburzeni treścią wystawy prezentowanej przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej. Chodzi o wystawę "Imperialne oblicze współczesnej Rosji. Państwo Putina".
O imperialnej Rosji przed Akademią Piotrkowską
Rosja jako imperium zła jest bohaterem wystawy plenerowej, którą będzie można oglądać przy Akademii Piotrkowskiej. 17 września, w kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę, uroczyście otwarto prezentację.
Nowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów
Wytwarzanie soków, przetworów, wypiek chleba i cukierniczych specjałów będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki otwarciu kolejnego powiatowego inkubatora. Utworzono go niemal od podstaw, bo wykorzystując dawną wozownię, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.
Studia w Piotrkowie. Nie szukaj daleko czegoś, co jest bardzo blisko!
- To miejsce, które może zmienić życie. Moje zmieniło. Dlatego wiem, że było warto – tak swoją przygodę z piotrkowską uczelnią podsumowuje pan Rafał, który przed laty kształcił się tutaj, zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Historii piotrkowskich studentów, ich marzeń, sukcesów, przyjaźni i wspomnień można byłoby opowiedzieć tysiące. My opowiadamy jedną. Pokazującą, że to, czego szukamy daleko, tak naprawdę jest bardzo blisko.
Pierwsze zwycięstwo Piotrkowianina
Piotrkowianin nie jest już czerwoną latarnią ORLEN Superligi. Zespół Michała Matyjasika pokonał Gwardię Opole 27:26 (15:13) i tym samym wywalczył pierwsze punkty w nowym sezonie. Spotkanie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i obfitowało w wiele zwrotów sytuacji
Piotrkowianin wciąż bez przełamania
Pierwsza połowa zdecydowała o porażce Piotrkowianina w spotkaniu 3. serii nowego sezonu ORLEN Superligi. Po 30 minutach różnicą siedmiu trafień (17:10) wygrywał bowiem Arged Rebud Ostrovia. Po zmianie stron zespół Michała Matyjasika zagrał lepiej, zmniejszył straty do czterech bramek i zszedł z boiska pokonany 29:25.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat