7 wychowanków rodzin zastępczych, 3 z rodzin w kryzysie oraz 66 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu piotrkowskiego wzięło udział w tegorocznej, czwartej już edycji projektu “Zielone światło dla integracji społecznej w powiecie piotrkowskim” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
Od śmierci żony Tomasza minął już ponad rok. On do dziś jej grób odwiedza codziennie. Niewiele je, nie ogląda telewizji, nie czyta gazet, pozbył się samochodu...
Trzeźwość umysłu 18-latka uratowała życie rodzicom. Gdyby nie szybka reakcja chłopaka, zatrucie czadem dla jego ojca i matki mogłyby okazać się śmiertelne. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Piotrkowie.
Podczas prac konserwatorskich w Kościele Panien Dominikanek odkryto zabytkowe polichromie. Malowidła ścienne odkryto przypadkiem - opowiada ksiądz Ireneusz Bochyński - rektor kościoła.
Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi oddalił skargę bełchatowskiego szpitala w sprawie kontraktu na działanie pogotowia ratunkowego na tym terenie.
Hale sportowe (te większe) mamy w Piotrkowie dwie. Pierwsza przy Batorego – hala Relax, gdzie grają dwie drużyny piłki ręcznej. Druga przy Sienkiewicza. Tam drugoligowe mecze koszykówki rozgrywa UMKS Piotrcovia.
Maciej Fortuna - trąbka, Piotr Lemańczyk - kontrabas i Frank Parker - perkusja. To wyjątkowe trio. Również koncert był wyjątkowy.
Podniesienie bezpieczeństwa, głównie wśród dzieci i młodzieży, zerwanie ze stereotypem, że osoba, która informuje policję o zagrożeniu, jest “złym informatorem” oraz dostrzeganie i reakcja na niebezpieczeństwa. To główne cele kampanii społecznej “Widzę. Reaguję”, której podsumowanie odbyło się w piotrkowskim kinie Helios.
Na krajowej „dwunastce” znowu pojawił się ruch wahadłowy.
Policjanci ze Szczercowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego podejrzanego o podpalenie stodoły. Jak wynika z jego oświadczenia, motywem działania mężczyzny była „przyjemność patrzenia na płonący ogień i akcję strażaków”.