O tym jak wiele radości i bogatych wrażeń daje własnoręczne tworzenie nowych rzeczy oraz możliwość urzeczywistnienia własnych projektów, przekonali się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.
Kolejna akcja usuwania folii pochodzących z działalności rolniczej została zorganizowana w Gminie Grabica. Tamtejsi rolnicy zazwyczaj na własną rękę i na własny koszt muszą szukać zakładu, który zgodzi się odebrać folie składowane w ich gospodarstwach. Pomoc w tym zaproponowali niedawno gminni urzędnicy.
Gmina Wola Krzysztoporska otrzyma ponad 2 mln zł na projekty kanalizacyjne. Pieniądze te urzędnicy będą mogli wykorzystać w latach 2021 – 2024.
W Piotrkowie można było w sobotę zobaczyć piłkarzy, którzy na co dzień występują w PKO Ekstraklasie. Na boisku Polonii spotkanie sparingowe rozegrali zawodnicy Rakowa Częstochowa i Wisły Płock.
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotnie popołudnie na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza w Piotrkowie.
Wieczory znowu mamy coraz dłuższe, dlatego dobrze dobrana książka pozwala zapomnieć o tym fakcie i daje możliwość przeniesienia się w zupełnie inne miejsca i światy. W tym tygodniu proponujemy książki, których akcja przeniesie nas zarówno na Mazury, jak i w miejsce pełne tajemnic, a do tego dorzucimy praktyczny poradnik dla poszukujących sensu egzystencji.
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. Laptop i tablety posłużą do organizacji zajęć i warsztatów w placówce.
"Myśli, czyny, słowa dla Niepodległej, czyli wspomnienie o Prezydencie Lechu Kaczyńskim" to widowisko artystyczne, które zostało zaprezentowane 11 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Piotrcovia spadła na piąte miejsce w ligowej tabeli, a wyprzedzona została przez JKS Jarosław. Zdecydowała o tym porażka w hali bezpośredniego rywala. W pojedynku 10. Serii PGNiG Superligi lepsze okazały się podopieczne trenera Reidara Mostada wygrywając 27:21 (12:8)
Pod wielką biało-czerwoną flagą 11 listopada zebrali się mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, aby wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.